Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie: Poseł Jarosław Rusiecki (PiS) został senatorem

W niedzielę, 7 września 2014 roku, w północno - wschodnim okręgu województwa świętokrzyskiego odbyły się wybory uzupełniające do Senatu. W ich wyniku nowym senatorem został poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Rusiecki.

Poseł Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości będzie teraz Senatorem. / Fot. Krzysztof KrzakPierwsze wyniki opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą dawały zwycięstwo kandydatowi Polskiego Stronnictwa Ludowego Kazimierzowi Kotowskiemu. Obliczenie głosów z wszystkich obwodów pokazało, że największe poparcie uzyskał jednak Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał on 10 098 głosów (37,04 procent). II miejsce zajął Kazimierz Kotowski z PSL (35,71 procent, 9737 głosów). Pozostali kandydaci uzyskali następujące wyniki: poseł Zbigniew Pacelt – 14 % (3817 głosów), Kazimierz Jesionek – 7,15% (1915 głosów), Jacek Wójcicki (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) – 4,91 % (1338 głosów) oraz Małgorzata Marenin (Demokracja Bezpośrednia) – 1,19 % (325 głosów). ​Frekwencja wyborcza wyniosła zaledwie 7, 93 %.

Zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości zakończyły się także wybory uzupełniające na Mazowszu i w Rybniku. mandat senatorski zdobyły tam: Maria Koc (58,35%) i Izabela Kloc (48,56%). Frekwencja na Mazowszu wyniosła 6,62 proc., a w okręgu rybnickim - 9,44 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szwagier, brat szwagra, ciotka z córkami i sąsiadki plus gospodayni proboszca - ot i cała frekwencja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po ponownym liczeniu, zmienił się wygrany, to pewnie oszustwo wyborcze!!! ;0)

Nieeeeee przecież po ''doliczeniu''wygrał kandydat PiS !
To tylko oddanie sprawiedliwości ! ;D

To normalny wynik, POwcy wolą korzystać z resztek lata, nie gonią do urn po mszy i wskazaniu kandydata przez niemieszający się do polityki kościół. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Efekt Tuska zaskoczył profesjonalne sondażownie opinii społecznej :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.