Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie: Śledztwo w sprawie ojca Ziobry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-24 16:30

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim ponownie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Jerzego Ziobry, ojca byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W ubiegłym miesiącu krakowski sąd, rozpatrując zażalenie złożone przez rodzinę na umorzenie postępowania, polecił ostrowieckiej prokuraturze ponowne jego przeprowadzenie.

Ostrowiecka prokuratura ponownie wyjaśnia, czy krakowscy lekarze i pielęgniarki nie narazili pacjenta, nawet nieumyślnie, na utratę zdrowia i życia oraz czy śmierci pacjenta można było zapobiec. Najprawdopodobniej w śledztwie zostanie przygotowana nowa opinia biegłych, która będzie kluczowa w całej sprawie. Podobną opinię rodzina załączyła do zażalenia na umorzenie śledztwa. Opinia, dostarczona przez rodzinę, różniła się od tej przygotowanej w trakcie dochodzenia, co uwzględnił krakowski sąd.

Ojciec Zbigniewa i Witolda Ziobrów leczony był w jednej z krakowskich klinik. Zmarł w lipcu 2006 roku. Po jego śmierci brat Zbigniewa Ziobry złożył w prokuraturze doniesienie, wskazując na ewentualne nieprawidłowości w leczeniu. W marcu ubiegłego roku śledztwo z krakowskiej prokuratury przekazano do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.