Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie: Szpitale i przychodnie pękają w szwach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-27 15:27

W województwie szaleją wirusy, wywołujące infekcje górnych dróg oddechowych i grypa. Wiele przypadków kończy się poważnymi powikłaniami.

Nie ma miejsc na oddziałach wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Tłok panuje także w szpitalu w Końskich. Przepełnione są oddziały internistyczny i pediatryczny. Choruje bardzo dużo dzieci - potwierdza z-ca dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Dziecięcego w Kielcach Zdzisław Domagała. Zwraca uwagę, że wielu małych pacjentów trafia do szpitala z powikłaniami pogrypowymi.

Z oficjalnych statystyk wynika, że od 16 do 22 stycznia na grypę zachorowały w województwie świętokrzyskim 162 osoby. W analogicznym okresie zeszłego roku były to 92 przypadki.
Elżbieta Socha- Stolarska - Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Kielcach- uspokaja, że epidemii na razie nie ma, a służby sanitarne spodziewały się tylu zachorowań. Liczba ta będzie jednak wzrastać.
Ze względu na liczne zachorowania, zaczyna brakować krwi w stacjach krwiodawstwa, ponieważ dawcy muszą być całkowicie zdrowi albo odczekać miesiąc od zażyciu antybiotyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.