Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie zagrożone powodzią

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-09-01 21:22

W wyniku intensywnych opadów deszczu w świętokrzyskim, podniósł się poziom wody w rzekach. Nastąpiły lokalne podtopienia.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Andrzej GrygielNa siedmiu rzekach został przekroczony stan alarmowy, na dziewięciu stan ostrzegawczy.

Kazimierz Kałuża, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzana Kryzysowego w Kielcach poinformował, że stan alarmowy został przekroczony na Czarnej Nidzie w Daleszycach, Kamiennej w Bzinie, Bobrzy w Słowiku, Czarnej Staszowskiej w Rakowie, Łagowiance na stacji Mocha, Koprzywiance w Koprzywnicy oraz na Kamiennej w Wąchocku. Stany ostrzegawcze natomiast na Nidzie w Mniszku, Mierzawie w Michałowie, Czarnej w Staszowie, Kamiennej w Brodach Iłżeckich i Kunowie, Świślinie w Nietulisku Dużym, Czarnej Włoszczowskiej w Januszowicach oraz na Wiśle w Karsach i Szczucinie.

W Kielcach ułożono rękawy przeciwpowodziowe i worki z piaskiem. Utrzymujące się od dwóch dni intensywne opady deszczu podtopiły część Kazimierzy Wielkiej. Wylewa Silnica przy ul. Nowy Świat.


Alarm przeciwpowodziowy ogłosił prezydent Skarżyska-Kamiennej. Starosta buski Jerzy Kolarz, wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Wiślica, Nowy Korczyn i Pacanów. Częste kontrole wałów i stanu wody w rzekach prowadzone są również w powiecie sandomierskim.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.09.2010 21:51

Mam rodzinę w Kielcach, co rok przeżywają podtopienia w wyniku rozlewiska Silnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A zawsze sie śmiałem, że Silnica to rzeka, w której nawet potencjalny samobójca by się nie mógł utopić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.