Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

342 miejsce

Świętokrzyskie. Zainwestują w modernizację targowisk miejskich

Siedem gmin województwa świętokrzyskiego otrzyma w sumie ponad 6 milionów złotych na przebudowę i modernizację istniejących targowisk miejskich. Decyzję w tej sprawie podjął w poniedziałek, 28 sierpnia 2017 roku, Zarząd Województwa.

Targowica Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim / Fot. Krzysztof KrzakPieniądze otrzymają: gmina Klimontów na przebudowę targowiska pod nazwą "Mój Rynek" (dotacja 999 tys. 999 zł), Zawichost na przebudowę targowiska w tym mieście (dotacja 272 tys. 826 zł), gminy Skalbmierz (999 tys. 833 zł) i Łopuszno (999 tys. 976 zł) również na modernizację istniejących placów targowych oraz gmina Nowa Słupia – na przebudowę targowiska w Rudkach (999 tys. 999 zł). Z kolei Ostrowiec Świętokrzyski otrzyma 999 tys. 999 zł dotacji na budowę targowiska w tym mieście pn. "Mój Rynek” oraz budowę wiaty handlowej, zaś gmina Iwaniska - 1 mln zł dofinansowania na budowę targowiska wiejskiego wraz z budynkiem handlowo – gastronomicznym.

Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. W ramach dwóch naborów ogłoszonych przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego wpłynęło 7 wniosków. Wnioskodawcy mogli ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z inwestycjami w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów. Wszystkie zostały pozytywnie zweryfikowane i - decyzją Zarządu Województwa – otrzymają dofinansowanie na poziomie 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych zgłoszonych inwestycji. W sumie w ramach tego działania do 7 gmin trafi 6 mln 272 tys. zł dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ładny grosz!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.