Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie: Zorganizowana bijatyka ok. 500 pseudokibiców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 18:46

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali prawie 90-u pseudokibiców, którzy rano zorganizowali bójkę w okolicach Miąsowej i Rudek w powiecie jędrzejowskim.

Cały czas trwają poszukiwania pozostałych osób, które mogły brać udział w tym zdarzeniu - informuje Małgorzata Tkaczyk- Kłębek z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Zatrzymani to mieszkańcy trzech województw: pomorskiego, śląskiego i łódzkiego. Według policji - „ustawka" była precyzyjnie zaplanowana. W pociągu relacji Gdynia - Kraków, którym podróżowało 300 kibiców Lechii Gdańsk ktoś uruchomił hamulec bezpieczeństwa. Skład zatrzymał się w lesie pomiędzy miejscowościami Miąsowa i Rudki. Tam czekali ukryci chuligani.

Doszło do bójki, którą przerwali funkcjonariusze, konwojujący gdańskich kibiców. 5 osób zostało rannych.

Pseudokibice w lesie mieli ukryte samochody, z których część nie miała tablic rejestracyjnych - wyjaśnia Małgorzata Tkaczyk- Kłębek. Cały czas do Komendy w Jędrzejowie dowożone są kolejne zatrzymane osoby.

Na razie nikomu nie postawiono zarzutów, stanie się to dopiero po ich przesłuchaniu. Policja zabezpieczyła też kilka samochodów, którymi poruszali się pseudokibice. Według najnowszych danych - w bójce brało udział pół tysiąca osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090404/POWIAT0102/119918322
...Ponieważ zatrzymywani nie mieszczą w areszcie, do czasu postawienia zarzutów i doprowadzenia do prokuratury, będą zamknięci w jednej z jędrzejowskich szkół podstawowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.