Facebook Google+ Twitter

Świętokrzyskie zorganizuje Euro 2012 dla dzieci

W 2012 roku odbędą się podwójne Mistrzostwa Europy. Oprócz turnieju rozgrywającego się w Polsce i na Ukrainie, odbędzie się również Euro 2012 dla Dzieci – Youth Euro 2012.

W 2012 roku odbędą się podwójne Mistrzostwa Europy. Oprócz turnieju rozgrywającego się w Polsce i na Ukrainie, odbędzie się również Euro 2012 dla dzieci – Youth Euro 2012, turniej zorganizowany przez Regionalną Organizację Turystyczną woj. świętokrzyskiego we współpracy z świętokrzyskim Urzędem Marszałkowskim, PZPN, ŚZPN oraz UEFA.

"Impreza rangi Mistrzostw Europy nie powinna omijać woj. świętokrzyskiego i jego stolicy, Kielc" - mówi Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej. "Pomysł na zorganizowanie Euro 2012 dla dzieci stanowi część strategii promocji regionu jako województwa dzieci, miejsca w którym najmłodsi czują, że są najważniejsi i zawsze będą mile widziani".

Euro 2012 dla dzieci jest imprezą towarzyszącą dla zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku. Zorganizowana na terenie woj. świętokrzyskiego przez Regionalną Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski oraz partnerów branżowych, ma na celu wybranie najlepszej jedenastki złożonej z młodych piłkarzy pochodzących z szesnastu krajów biorących udział w Euro 2012. UEFA, podobnie jak PZPN wyraził poparcie dla inicjatywy, a organizatorzy otrzymają możliwość wykorzystywania oficjalnego logo Euro 2012.

Polska będzie reprezentowana przez drużynę wyłonioną w przyszłorocznych eliminacjach, a mecze będą rozgrywane w największych miastach województwa. Główną bazą imprezy będą Kielce.

Więcej informacji na temat regionu na stronie www.swietokrzyskie.travel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.