Facebook Google+ Twitter

Świętowanie urodzin Radia Maryja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-05 09:16

Urzeczony i rozpromieniony wielkim najazdem słuchaczy i polityków, o. Rydzyk mówił: "Kochani, mamy za co dziękować, ale przed nami bardzo wiele pracy". Po tych słowach gospodarz szybko przeszedł do konkretów. Zdradził sen swoich marzeń.

Od kilku dni, o. Tadeusz Rydzyk, zwykle ponury jak noc listopadowa, chodzi z głową do góry w uśmiechach, bo zaczęło mu się lepiej układać niż dotąd. Nowy biznes nabiera rumieńców, oddał fiskusowi bezprawnie odpisany sobie VAT z Fundacji Lux Veritatis w kwocie 5,4 mln zł, ma wreszcie zielone światło dla budowy wymarzonego aquaparku, no i nadeszła chwila radości z 20 lat szczęśliwości istnienia na falach Polski i świata, Radia Maryja. Mógł spokojnie i radośnie świętować Święto swego ukochanego Radia.

Na 20. urodziny Radia Maryja, zjechała do toruńskiej posiadłości ojca Tadka, niemała gromadka szacownych gości. Przybyło ponad 10 tysięcy wiernych słuchaczy. Przyjechali koledzy w sutannach z różnych diecezji i politycy. Przybyli politycy PiS: Joachim Brudziński i Mariusz Błaszczak oraz dwaj liderzy "Solidarnej Polski", Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski. Nie było, mimo zaproszenia, prezesa Kaczyńskiego. Liderzy "Solidarnej Polski" i PiS, w kościele toruńskich redemptorystów, usiedli osobno.

Zacny gospodarz toruńskiej rozgłośni, o. Rydzyk, ucieszony niemałą gromadą przyjezdnych, był uprzejmy zauważyć: "Jest nas przynajmniej 12 tysięcy". Według policji, na sobotnią uroczystość, przyjechało ok. 200 autokarów z całego kraju. Wśród przyjezdnych było kilkunastu biskupów, przełożony polskich redemptorystów oraz ponad 50 polityków Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski. O. Tadeusz Rydzyk przywitał jednych i drugich, jednak wymienił tylko nazwę PiS. Byli także m.in.: była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga i poseł Antoni Macierewicz z PiS. Szczególnie ten ostatni gość był miły, bo bliski sercu o. Rydzyka, gdyż dość często obaj mówią wiele nocami przed mikrofonem, głownie o polityce i rządzących Polską.

Urodzinowe uroczystości radiowe odbyły się w kościele św. Józefa na Bielanach oraz trzech ogromnych namiotach z telebimami, ustawionych przy świątyni. Wycieczki z całej Polski zwiedzały w wolnych chwilach siedzibę Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) nad Wisłą. Pielgrzymi od samego rana składali redemptorystom niekończące się życzenia transmitowane na żywo przez toruńską rozgłośnię Radia Maryja i Telewizję Trwam.

Urzeczony i rozpromieniony wielkim najazdem słuchaczy i polityków, o. Rydzyk mówił: "Kochani, mamy za co dziękować, ale przed nami bardzo wiele pracy". Po tych słowach gospodarz szybko przeszedł do konkretów. Zdradził sen swoich marzeń. A marzy się mu o tym, aby jego uczelnia znalazła mecenasów, dzięki czemu stanie się najlepsza i bezpłatna dla studentów; aby Telewizja Trwam weszła na cyfrowy multipleks i ruszyły prace przy wznoszeniu kościoła - wotum wdzięczności za Jana Pawła II w sąsiedztwie WSKSiM. "Wczoraj złożyliśmy wszystkie dokumenty o pozwolenie na budowę, wszystko jest załatwione, teraz tylko potrzebujemy jedną pieczątkę" - powiedział w końcowej części uroczystości uradowany o. Rydzyk.

W homilii wygłoszonej podczas mszy, abp gdański Sławoj Leszek Głódź chwalił rozgłośnię Radia Maryja za to, że mówi się w niej o Polsce "w sposób szczery, niewyreżyserowany, spontaniczny, otwarty, niepodszyty koniunkturą i grą pozorów". "Bywało, w sposób przejaskrawiony, niekiedy nietrafny, ale wypływający ze źródeł miłości, motywowanej troską o bieg polskich spraw, czasem bólu, czasem żalu". Podkreślił wielkie znaczenie tej katolickiej rozgłośni w głoszeniu prawdy i tworzeniu siły medialnej katolików polskich i nie tylko.
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

autor
  • autor
  • 05.12.2011 10:24

Ulżyło? Ciekawe ile czytelników i autorów przyjechało by na podobny zlot zorganizowany przez ten "poczytny serwis w24"?
Powiem tylko tyle pisarzom i czytelnikom (za A.Kwaśniewskim): "Nie idźcie tą drogą".
Religia, Rydzyk, Radio Maria - choć atakowane - przetrwają, a wy sami siebie zniszczycie.
Nie okłamujcie ludzi bo każdy ma możliwość odsłuchania i obejrzenia wszystkiego co i jak tam było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.