Facebook Google+ Twitter

Świętujmy Narodowy Dzień Życia

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-03-24 11:25

Narodowy Dzień Życia, to święto obchodzone 24 marca. Zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z 27 sierpnia 2004 roku. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny i zachęcanie do życia w rodzinach wielodzietnych.

Narodowy Dzień Życia / Fot. mat. prasoweNarodowy Dzień Życia, to święto obchodzone 24 marca. Zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z 27 sierpnia 2004 roku.

Z tej też okazji Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia zaprasza na konferencję prasową inaugurującą kampanię społeczną "Dziadki - dziatkom" Narodowy Dzień Życia 2010 o solidarności międzypokoleniowej. Jej ambasadorem jest Jan Kobuszewski.

Spotkanie odbędzie się 24 marca (środa) o godz. 11:00 w Centrum Prasowym PAP
przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.

W trakcie konferencji będzie można poznać wyniki badań dotyczących opinii Polaków o solidarności międzypokoleniowej. Organizatorzy i zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak kształtować dobre relacje międzypokoleniowe w rodzinie.

W konferencji udział wezmą:
Jacek Sapa, Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia Joanna Faryna, ambasador kampanii, wnuczka Jana Kobuszewskiego Paulina Kurzajewska, jury Tulipanów Narodowego Dnia Życia, Aleksander Zioło, Warsztaty Analiz Socjologicznych, Wojciech Warecki i inni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

1. Ekologia społeczna koncepcja badawcza zaproponowana przez szkołę chicagowską postulująca badanie procesów ekologicznych: segregacja, koncentracji, inwazji i sukcesji zachodzących na obszarach miasta. Według tej orientacji badaniom poddawać należy relacje społeczno przestrzenne na terenie miast w sposób analogiczny do badań procesów ekologicznych prowadzonych przez biologów, szczególnie w aspekcie procesów ekologii roślin. W koncepcji ekologicznej istotne są także badania wpływu naturalnego środowiska na społeczeństwo (Wikipedia).
2. Ekologia społeczna «dyscyplina naukowa badająca związki między przestrzennym układem danych zjawisk społecznych a ich charakterem» PWN
A czy jest jeszcze jakiś wolny dzień dla Sejmu, by mógł jeszcze coś douchwalać, co przyniesie nam długo oczekiwaną ulgę?
Rodziny wielopokoleniowe to coś wspaniałego. Lecz cóż daje uchwalenie dnia poświęconego temu gasnącemu zjawisku? Czy jest w stanie odwrócić trend który wskazuje R.J.Zagórski? Trend który jest wynikiem zupełnie innych, realnych działań tegoż Sejmu. Polska póki co jest krajem b. rodzinnym. Wręcz klanowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, rzeczywiście coraz częściej rodzina to 2 plus 1 lub 2 plus 2.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że Livia już odpowiedziała na pytania pani Alicji. Dzięki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strzał w dziesiątkę. Wielopokoleniowość powinna być głównym tematem tego dnia. Moi rodzice mieli nas czwórkę. Każde z nas ma po trójce. Nasze dzieci mają już po jednym, ale jeszcze dużo przed nimi. Społeczna ekologia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie jakby Polacy mnożyli się na potęgę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tu odpowiedzi na pytania Alicji: http://www.youtube.com/watch?v=f5Nua3EZugE Międzynarodowy skazywałby na wszystkie narody. Tu mamy tylko narodowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=DUaeHKpf1wU "Dziadki - dziatkom"

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Narodowy Dzień Życia, to święto obchodzone 24 marca" - czy chodzi tu tylko o wielodzietność, czy w ogóle o życie na naszej planecie? Czy "Narodowy" to tylko polski, czy w ogóle wszystkich narodów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.