Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25007 miejsce

"Święty Mikołaj", czyli narodziny legendy. W kinach od 26 listopada

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-04 20:58

Jerzy Stuhr (dorosły Mikołaj), Maciej Stuhr (13-letni Mikołaj), Anna Dereszowska - to tylko niektóre polskie gwiazdy, które będą dubbingować postaci w filmie Święty Mikołaj". W kinach juz od 26 listopada.

 / Fot. plakatDo grona polskich gwiazd dubbingujących w filmie „Święty Mikołaj” dołączyła Anna Dereszowska oraz Włodzimierz Matuszak. Prócz nich usłyszymy też następujących aktorów: Jerzy Stuhr (dorosły Mikołaj), Maciej Stuhr (13-letni Mikołaj), Anna Dereszowska, Włodzimierz Matuszak, Artur Pontek, Anna Tadeusiak-Kuncewicz, Katarzyna Makuch, Magda Danilewicz, Piotr Bąk, Jan Dołkowski (11lat), Agata Szcześniak (11lat), Stanisław Szcześniak (9 lat).

Dawno, dawno temu w małej wiosce w Laponii, żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia pod saniami jego rodziców załamał się lód na jeziorze. Mikołaj stał się sierotą Mieszkańcy wioski postanowili wspólnie zaopiekować się chłopcem. Każda rodzina gościła go u siebie przez cały rok. A zawsze w Boże Narodzenie Mikołaj przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanowił obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi prezentami - zabawkami. Z biegiem czasu prezenty pojawiały się na progach większości domostw, bo prawie wszyscy gościli Mikołaja.

Kiedy pewnego razu w wiosce zaczęło brakować jedzenia, mieszkańcy,postanowili wysłać Mikołaja na naukę zawodu do stolarza - pustelnika o imieniu Lisakki. Pod czujnym okiem srogiego nauczyciela Mikołaj szybko się uczył. Coraz sprawniej wykonywał zabawki i były one coraz piękniejsze. Jednak Lisakki, który nie lubił dzieci, postanowił zakazać Mikołajowi wykonywania prezentów. Świąteczna tradycja obdarowywania się prezentami została zagrożona…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Bogdanie C. pewnie że legenda była inna, a św. Mikołaj jest patronem rybaków i ubogich ale co to za różnica? Święty jest świętym i tyle, spróbuj inaczej wytłumaczyć to dzieciom, wielu dorosłych łącznie ze mną cieszą się jak mogą choćby obcemu dziecku na ulicy dać jakiś drobiazg, albo w sklepie zafundować ulubione chipsy czy cukierki. oczywiście jak rodzic dziecka zezwoli na drobiazg dla swojego dziecka. Jeżeli dziecko przyjmie ode mnie jakiś drobiazg i się cieszy to ja cieszę się 2x więcej bo zrobiłem komuś radość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myśle, ze wszyscy jakos po trochu uzurpuja sobie prawo do Sw. Mikołaja - bo w każdym siedzi dziecko:)
Chcemy być szczęśliwi i dawac szczęście i dzielic sie nim:) z bliskimi;) bez wzgledu na religię i szerokość geograficzna- to ludzkie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój Boże! Do czego to doszło! Świety Mikolaj, który jeśli w ogóle istniał. bo kościól skreslił go z listy oficjamych świętych, zył i dzialał w Azji Mniejszej, i co nawyżej podróżował na osiolku lub koniu, zamieszkał na biegunie i wojazuje po całym świecie fruwajacymi reniferami. Jeżeli Lapończycy zdałali go naturalizować (nota bene probowali ich ubiec Szwedzi) to moze i my Polacy popróbujmy. Może św. Mikolaj byl jakims zagubionym w otmętach historii synem Piasta Kołodzieja. Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan Ciechomski
  • Bogdan Ciechomski
  • 04.11.2010 22:45

W sumie to Santa Claus bo św. Mikołaj ma inną legendę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.