Facebook Google+ Twitter

Święty Mikołaj przypłynął do Kołobrzegu i urządził tu swój warsztat

1 grudnia do kołobrzeskiego Portu Jachtowego przypłynął Święty Mikołaj. Niezwykły gość zostanie nad morzem nieco dłużej, ponieważ postanowił urządzić tu swój warsztat. Mikołaj został zaproszony przez Stowarzyszenie Kreatywni Koło Brzegu.

 / Fot. Fot. Piotr TutakWarsztat Świętego Mikołaja to akcja charytatywna z której zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację 14-letniego Michała. To już kolejne przedsięwzięcie organizowane w Kołobrzegu, które ma na celu wsparcie rehabilitacji chłopca.

Budynek klubowy Portu Jachtowego został zaaranżowany na miejsce, gdzie najmłodsi wraz z rodzicami pod czujnym okiem  / Fot. Fot. Piotr Tutakelfów mogą wykonać własne ozdoby świąteczne lub zabawki. Czas spędzany w warsztacie umila Pani Mikołajowa, która czyta bajki i opowiada legendę Świętego Mikołaja. Na wszystkich strudzonych za symboliczną opłatą czekają świąteczne smakołyki. Największą atrakcję stanowi możliwość spotkania z samym Mikołajem. Przedsięwzięcie poza działalnością charytatywną ma również na celu przybliżenie wszystkim odwiedzającym ducha świąt oraz zapewnienie atrakcji jakiej wcześniej nie było.

Podczas wizyty w warsztacie duch świąt udziela się nie tylko dzieciom, po kilku minutach również dorośli zabierają się do pracy. - To wspaniała zabawa dla całej rodziny, każdy może tu przyjść i spróbować swoich sił, każdy może poczuć ducha świąt" - powiedziała Pani Mikołajowa. Na stołach leżą nożyczki, kolorowe kartki, brokat, kleje, wstążki i wiele innych materiałów, które przy odrobinie wyobraźni stają się wspaniałymi ozdobami. W tle słychać kolędy i piosenki, które przypominają, że święta już tuż tuż. Przychodzi jednak moment, gdy muzyka milknie a w oddali słychać dzwoneczki. Wtedy wszystkie dzieci przerywają pracę i z niecierpliwością oczekują wyjątkowego gościa, atmosfera udziela się również dorosłym. Gdy Święty Mikołaj siada na swoim fotelu dzieci ustawiają się w kolejce. Każde z nich trzyma w dłoniach ozdobioną kartkę na której zapisane są największe marzenia.

 / Fot. Fot. Piotr TutakPomysłodawcami Warsztatu Świętego Mikołaja jest Stowarzyszenie Kreatywni Koło Brzegu. To nowa inicjatywa, która ma za zadanie propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi turystyki i ekologii oraz upowszechniania społecznych postaw, a także przyczynianie się do organizowania pomocy materialnej i organizacyjnej w stosunku do dzieci i młodzieży.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.