Facebook Google+ Twitter

Święty Mikołaj w USA może zarobić nawet 10 tys. dolarów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-19 10:36

Święty Mikołaj robi karierę na całym świecie. Jest nie tylko sympatycznym starszym panem rozdającym prezenty, ale i świetnym biznesmenem. Czując koniunkturę, regularnie rozszerza asortyment swoich usług, całkiem dobrze przy tym zarabiając.

 / Fot. Tomasz Kolowski/Wiadomości24.plStawki za wizytę Mikołaja w różnych krajach są mocno zróżnicowane i zależą od rodzaju wykonywanej pracy. Wizyta domowa na Florydzie kosztuje nawet 200 dolarów za pierwszą godzinę, za każdą następną dodatkowe 100 dolarów. Cena wysoka, ale i Mikołaj nie byle jaki. Ma prawdziwą brodę i dużą garderobę – na wizyty w wakacje przywdziewa gustowną hawajską koszulę. W Dallas Mikołaj odwiedza dzieci za trochę niższą stawkę – dokładnie 50 dolarów za półgodzinne spotkanie. Również 50 dolarów kosztuje wizyta Dziadka Mroza w Rosji.

Są to dłuższe odwiedziny, a w cenę wliczone jest również przybycie Śnieżynki. Z kolei Niemcy muszą zapłacić za domową wizytę Mikołaja w Wigilię od 40 do 70 euro To ceny bardzo zbliżone do polskich. Profesjonalni Święci z Warszawy lub Krakowa życzą sobie nawet ponad 200 zł za półgodzinne odwiedziny. Ciekawą ofertę ma Perè-Noël - Mikołaj belgijski, który poza zwykłymi odwiedzinami ma również do zaoferowania ośmiogodzinną wizytę wraz ze śpiewającą Panią Mikołajową oraz fotografem za bagatela... 3 000 euro + 21% VAT.

Mikołaja można zaprosić także na zorganizowane wydarzenia do przedszkola lub do firmy. W Wielkiej Brytanii taka atrakcja będzie kosztowała około 400 funtów za trzy godziny. Z kolei na Florydzie Święty chętnie odwiedzi firmę, jeśli otrzyma przynajmniej 400 dolarów. W Dallas Mikołaj może pojawić się wraz z Panią Mikołajową - stawka jest wówczas dwukrotnie wyższa w porównaniu do wizyty Mikołaja - kawalera. Stosunkowo tanio można zorganizować firmową imprezę mikołajkową w Niemczech. Święty złoży pracownikom godzinną wizytę już za 80-90 euro.

Najpopularniejszą formą zatrudnienia Mikołaja jest wynajęcie go do promocji w domach towarowych. Za 40 dni pracy w USA może zainkasować nawet do 10.000 dolarów. Stawka zależy od doświadczenia, jakości brody, ale także od specjalnych umiejętności. Zdarzało się, że Święty Mikołaj dosłownie przylatywał do marketu - bez reniferów, za to ze spadochronem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.