Facebook Google+ Twitter

„Świeżo malowane...” - wystawa Dariusza Grajka w Galerii DNA

W dniach 24 lipca – 24 sierpnia 2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki DNA w Sky Tower odbędzie się wystawa Dariusza Grajka.

Na wystawie pt. „Świeżo malowane...” będzie zaprezentowany cykl najnowszych prac artysty, nawiązujących dialog z historią malarstwa.
Dariusz Grajek pochodzi z Poznania, gdzie ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych. O własnym procesie twórczym artysta mówi: „Malowanie jest moją formą wypowiedzi. Przystępując do malowania idę jakby na wojnę. Zabieram z sobą broń. Staram się nie brać „jeńców”. Tylko oczyszczam swoje pole i próbuje zdobyć to coś!„

Głównym tematem wystawy Grajka w Galerii DNA jest swoisty dialog z klasycznym malarstwem europejskim. Malując „obrazy na temat obrazów” artysta włącza się w rozważania odnośnie granic malarstwa, przyszłości malarstwa, kresu malarstwa. W rezultacie twórczych eksperymentów artysta dochodzi do wniosku: „Nie zgadzam się, że malarstwo się skończyło. Jeszcze można na bazie kontynuacji tradycji znaleźć własną drogę nowego kształtowania malarstwa.”

Oprócz idei i kontekstów, nie mniej ważną rolę grają środki wyrazu, jakie stosuję Dariusz Grajek w swojej twórczości. Miękka i płynna deformacja kształtów, ekspresyjny koloryt oraz nieco baśniowa atmosfera jego obrazów przenosząca widza w inny – bardziej radosny i wolny - świat.

Wernisaż wystawy Dariusza Grajka, w trakcie którego będzie można osobiście spotkać się i porozmawiać z artystą, odbędzie się w czwartek 24 lipca o godzinie 19.00 w Galerii DNA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.