Facebook Google+ Twitter

Swing z Bawarii. Thomas Fink w "Innym Śląsku"

13 maja w galerii "Inny Śląsk" w Tarnowskich Górach gościem "His Man Jazz Trio" był Thomas Fink.

pstryk Nokią / Fot. Arkadiusz GębkaJarosław Bothur na saksofonie, Marian Pawlik na kontrabasie i Arkadiusz Skolik na perkusji czyli "His Man Jazz Trio" wystąpili na maleńkiej, ale zacnej scenie tarnogórskiej piwosytni z obrazami, czyli w galerii "Inny Śląsk" u Krzyśka Mazika.

Gościem specjalnym tego wieczoru był jazzman z Herzogenaurach w Bawarii Thomas Fink - swingujący pianista. Gościem niespodziewanym tego wieczoru był syn Thomasa Johannes, który rozpoczął koncert grając dwa numery w duecie z ojcem na kontrabasie.

Był to drugi wieczór Tarnogórskich Spotkań Jazzowych. Tradycyjnie bardzo dobry wieczór. Muzycy szczególnie dobrze czują się w otoczeniu zaangażowanej publiczności, a tylko taka jest w moim mieście.

"Love for Sale" Cole Porter'a trwało i trwało. Dialogi każdego z każdym ("rozmowa" pianina z bębnami nie zdarza się codziennie) wywoływały radość na scenie i aplauz na widowni. Jazz, jazz i jeszcze raz jazz - kawa z jazzem palce lizać.

Wszyscy świetni, a Thomas Fink na dodatek serdecznie uroczy. Niewysoki, starszy pan. Ktoś powiedział "cudowny mikroszkop"... :)

W ramach X edycji Tarnogórskich Spotkań Jazzowych będzie można przeżyć jeszcze osiem koncertów w cztery kolejne weekendy (piątki i niedziele).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.