Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11206 miejsce

Świnoujście. W sobotę wybuchł gaz, dzień wcześniej wydobyto pociski

22 października, na terenie stoczni w Świnoujściu miała miejsce eksplozja ciekłego gazu. Nikt nie ucierpiał, ale mogło dojść do tragedii - dzień wcześniej z terenu portu wydobyto z wody pozostałości pocisków z ostatniej wojny.

 / Fot. Mateusz War./CC 3.0Na terenie stoczni w Świnoujściu w gazoporcie testowano zbiorniki ciśnieniowe do przechowywania gazu skroplonego. Jeden, poddany próbie zbiornik nie wytrzymał i eksploatował. W wyniku wstrząsu wyleciały szyby w pobliskich budynkach.

Budynki zostały „nieznacznie” uszkodzone - jak poinformowała rzeczniczka prasowa miejscowej policji, Dorota Małysa TVN24.pl. Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.

To są pierwsze ekspertyzy, które mogą być bardziej drastyczne.

Teren stoczni, jak twierdzą wojskowi analitycy, do których dotarliśmy, mógł być bardziej niebezpieczny. - Tu mógł być krok do tragedii – mówi jeden z nich, dziś emerytowany wojskowy, prosząc jednak o zachowanie swojej anonimowości. - Teren gazoportu tak naprawdę nie jest do tej pory w stu procentach przeczesany pod względem znajdujących tutaj wszelkich wojennych pozostałości - dodaje.

Dzień wcześniej Marynarka Wojenna przeprowadziła operację wydobycia trzech niebezpiecznych, grożących w każdej chwili eksplozją, tzw. obiektów, zalegających na dnie Zatoki Pomorskiej w rejonie budowy gazoportu. O tym również informował komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej.

- Była to mina morska oraz dwa pociski moździerzowe z okresu drugiej wojny światowej – poinformował kpt mar. Jacek Kwiatkowski z prasowej obsługi 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. - Pocisk moździerzowy był na torze wodnym, z kolei z dna wydobyto minę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

DDreporter
  • DDreporter
  • 23.10.2011 19:31

Panie Zbigniewie jakim cudem dorobił się pan tytułu redaktora pojęcia nie mam! W tekście roi się od błędów! "Jeden, poddany próbie zbiornik nie wytrzymał i eksploatował" - chyba eksplodował, a nie eksploatował??? Aż dziwne, że nikt z wydawców tego nie poprawił :/ Ale to tylko jeden z wielu błędów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz
  • Janusz
  • 23.10.2011 10:27

Panie redaktorze, czy Pan wie o czym Pan pisze. Zlepek kretynizmów. Zero faktów, gdzieś coś dzwoni....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.