Facebook Google+ Twitter

Świnoujście: Zwolnienia w Morskiej Stoczni Remontowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-28 17:58

W Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu pracę może stracić nawet jedna piąta załogi. Już zwolniono 14 osób, do czwartku związki zawodowe mają zaopiniować plany zwolnienia kolejnych 14 . Plany takie ma zarząd.

W stoczni zatrudnionych jest 400 osób, w sumie pracę straci co najmniej 80. Prezes stoczni Marek Różalski powiedział, że zarząd nie ma innego wyjścia, bowiem jest recesja gospodarcza i nikt nie spodziewał się, że stocznie będzie miała tak mało zamówień. Dodał, że zleceniodawcy płacą w ratach. Marek Różalski powiedział, że stocznia musi dostosować koszty do rynku, bowiem rynek nie dostosuje się do potrzeb stoczniowców. Prezes dodał, że pracę tracą pracownicy z wszystkich działów, a o konkretach zdecyduje firma konsultingowa.

Wczoraj odbyło się spotkanie załogi z zarządem firmy, mówiono między innymi o tym, że w drugiej połowie roku stocznia może nie mieć dużych zamówień.

Szef "Solidarności" w stoczni Tadeusz Wojtkowski powiedział, że atmosfera jest bardzo napięta.
Obroty stoczni w 2007 r. wynosiły 83 mln zł, rok później o 10 mln zł mniej. Jak poinformował prezes Różalski stocznia ma płynność finansową, w ubiegłym roku osiągnęła około pół miliona złotych zysku brutto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.