Facebook Google+ Twitter

Świńska grypa w Meksyku: Są ofiary śmiertelne, a wirus się rozprzestrzenia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 08:04

W Meksyku wybuchła epidemia tzw.świńskiej grypy. Jest kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych, pojawiły się też pierwsze przypadki zachorowań w Stanach Zjednoczonych. Światowa Organizacja Zdrowia przyznaje, że wirus może się przedostać do innych krajów.

Przyczyną epidemii jest nowy, nieznany dotąd, wirus, który łączy materiał genetyczny świń, ptaków i ludzi. Badania potwierdziły, że spowodował on śmierć 20 osób. Ze świńską grypa ma też prawdopodobnie związek kolejnych 48 zgonów. Łączna liczba zarażonych przekroczyła 1000.

Prezydent Meksyku Felipe Calderon poinformował, że rząd tego kraju dowiedział się o nowym wirusie w czwartek. By zapobiec jego rozprzestrzenianiu w stolicy kraju pozamykano w piątek szkoły, muzea, kina i biblioteki. Prowadzone są masowe szczepienia choć nie wiadomo, na ile będą one skuteczne.

8 przypadków zachorowań na świńską grypę zanotowano też w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie ma tam ofiar śmiertelnych.

Przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia wyrażają zaniepokojenie szybkością rozprzestrzeniania się wirusa. Na razie nie wydano jednak zalecenia dla turystów by unikali podróży do Meksyku. Eksperci organizacji na bieżąco śledzą sytuację.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.