Facebook Google+ Twitter

Świńska grypa zbiera żniwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 11:42

W wyniku świńskiej grypy w Meksyku mogło umrzeć 81 osób. Tamtejszy rząd wprowadza specjalne środki zapobiegawcze, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby.

Meksykańscy lekarze potwierdzili, że w wyniku zarażenia się wirusem zmarło 20 osób, trwają badania przyczyn śmierci pozostałych 61 ludzi. Od połowy kwietnia do szpitali z objawami ciężkiej grypy trafiło ponad 1300 osób.

W stolicy, do 6 maja, będą nieczynne szkoły, pozamykano też biblioteki i muzea. Prezydent Felipe Calderon ogłosił dekret umożliwiający izolowanie zarażonych i prowadzenie badań w ich domach. Zapewnił jednocześnie, że w kraju znajduje się odpowiednia ilość leków antywirusowych.

Wczoraj szefowa Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Chan powiedziała, że meksykańskie ognisko grypy może przerodzić się w pandemię. Organizacja wprowadziła trzeci stopień zagrożenia pandemią - co oznacza, że zidentyfikowano wirusy, ale nie ma wystarczających dowodów na to, że przenoszą się one z człowieka na człowieka.

Tymczasem naukowcy potwierdzili, że część zgonów nastąpiła z powodu zarażenia się zmutowanym szczepem wirusa świńskiej grypy H1N1. Jego DNA jest mieszanką materiału genetycznego wirusów ludzkiej, świńskiej i ptasiej grypy.

Trwają badania kilkunastu przypadków podobnych zachorowań na ternie USA w Kalifornii, Teksasie i Kansas. Trwa także obserwacja dwustu uczniów ze szkoły w Nowym Jorku, którzy nagle zaczęli przejawiać objawy lekkiej grypy.

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.