Świt wygrywa w Pucharze Polski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał na wyjeździe 2:3 (0:0) Włókniarz Zelów.

Świetnie rozgrywki sezonu 2011/2012 rozpoczęli zawodnicy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski pokonali na wyjeździe Włókniarz Zelów 2:3 (0:0).

Mecz wstępnie zaplanowany na godzinę 17 rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem. Niestety ze względu na oberwanie chmury boisko Włókniarza było bardzo obficie zalane wodą. Sędziowie zdecydowali jednak, że zawody mogą się odbyć. Pierwsza połowa to głównie walka z boiskiem i zdecydowanie zachowawcza gra obu drużyn. Widać było, że Świt jest lepszym zespołem, jednak nie potrafił przełożyć tego na sytuacje podbramkowe. Z tego względu pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej części gry to prowadzenie gości. Michał Strzałkowski w 48. minucie spotkania pokonał bramkarza Włókniarza. Świt z prowadzenia cieszył się zaledwie dwie minuty, gdyż do wyrównania doprowadził Dawid Pałyska. Mimo przewagi zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego to gospodarze zdobyli kolejnego gola. Krzysztof Michalak w 65. minucie gry uradował kibiców swojej drużyny.