Facebook Google+ Twitter

"Syberiada polska"- w kinie wkrótce, on-line już dziś

Już 22 lutego na ekrany kin wejdzie "Syberiada polska"-film Janusza Zaorskiego. Właśnie uruchomiono internetową stronę filmu, gdzie można poznać wrażenia twórców z prac w plenerach, obejrzeć imponujące zdjęcia i pobrać materiały edukacyjne.

Plakat filmu Syberiada Polska / Fot. materiały dystrybutora

Po raz pierwszy polska ekipa pracująca nad filmem fabularnym wyruszyła na Syberię, by w oryginalnym otoczeniu nakręcić obraz o tragicznych losach Polaków wywiezionych wgłąb Związku Radzieckiego na początku II wojny Światowej. W surowej, syberyjskiej scenerii powstała najważniejsza część zdjęć (autorstwa Andrzeja Wolfa). Dzięki temu widzowie mogą m.in. między innymi podziwiać zabytkowy, drewniany kwartał Krasnojarska, na zamarzniętym Biriusinskim Zaliwie na Jeniseju i wieś Barabanow. Na potrzeby filmu gigantyczną scenografię wybudował Janusz Sosnowski. Muzyką okrasił całość Krzesimir Dębski.


Syberiada Polska / Fot. materiały dystrybutora"To co zdumiewa najbardziej to ogrom przestrzeni i bezkres, którego nie można ogarnąć. Jest to coś, co człowieka pokonuje. Szybko zrozumiałem, dlaczego nie grodzono tamtych obozów" - dzieli się wrażeniami z podróży na Syberię Adam Woronowicz grający Jana Dolinę - głównego bohatera.

W obsadzie znaleźli się także: Urszula Grabowska,Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Więdłocha, Valeria Guliaiewa, Jan Peszek, Dmytro Sowa, Aleksandr Kriżanowsk.

Syberiada Polska / Fot. materiały dystrybutoraFilm już niedługo zobaczymy w kinach, ale już dziś można odwiedzić oficjalną stronę internetową www.syberiadapolska.pl i dowiedzieć się więcej nie tylko o samej produkcji, ale także o tragicznej historii wielu naszych rodaków wywiezionych na Syberię w latach 40. XX wieku.


SyberValeria Guliaiewa PASZKA – DmYtro Sowa Tar takowski – Aleksandr Kriżanowsk i Fiedosiej – Menditaj Utepbergenowiada Polska / Fot. materiały dystrybutoraNauczyciele znajdą też materiały edukacyjne (m.in. scenariusze lekcji, biuletyn informacyjny) pomocnych w przekazaniu w niekonwencjonalny sposób ważnych informacji o naszej - nie tak bardzo w końcu odległej - historii.


Zobacz zwiastunWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.