Facebook Google+ Twitter

107 miejsce

Syberyjska zima. Temperatura spadła do - 50 st. C

Temperatura w niektórych miejscach Syberii spadła do - 50 st. C. Tylko ostatniej doby z powodu mrozów zmarło 7 osób. W tej części Rosji od początku zimy bilans ofiar wychłodzenia wzrósł do 123.

Na Boże Narodzenie, które w Rosji obchodzone jest 7 stycznia, prognozowane jest ocieplenie. / Fot. Anadolu-olgy, Creative Commons 1.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%92%D0%B5%D1%80%D1%85-%D0%90%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B7.jpg?uselang=pl Syberia zmaga się z niskimi temperaturami. W wielu miejscach na termometrach można zobaczyć -50 st. C. "Jesteśmy tu bezbronni. Nie mamy nawet wody. Dobrze, że w ogrodzie przy naszym bloku jest chociaż śnieg. Topimy go i mamy z czego zrobić sobie herbatę. Zmierzyłam temperaturę w jednym z pokoi, gdzie mam mały piecyk i termometr wskazał -2 st. C"- mówiła zrozpaczona jedna z mieszkanek syberyjskiego miasta, cytowana przez TVN Meteo.

Na drogach pracuje ciężki sprzęt do odśnieżania. Mimo tego w obwodzie magadańskim ponad 300 km dróg jest nieprzejezdnych. Zaspy sięgają nawet 5 metrów wysokości.Trudna sytuacja panuje w graniczącym z Mongolią okręgu Tuvy. 40. stopniowy mróz spowodował uszkodzenie rur ciepłowniczych, w wyniku czego 3 tys. osób zostało pozbawionych dostaw ciepła. Poszkodowani zostali przewiezieni do szkół, gdzie mają zapewnione ciepłe posiłki.

Na Boże Narodzenie, które w Rosji obchodzone jest 7 stycznia, prognozowane jest ocieplenie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak to jest cierpienie ,!i ludzie tak zyja, w Rosji . Kto tam był ten wie co to znaczy zima mroźna.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.