Facebook Google+ Twitter

Sydney: Internet prowadzi do samookaleczanie się

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-04 19:32

Uzależnienie nastolatków od internetu prowadzi do ich samookaleczania się - wykazały badania przeprowadzone przez naukowców z Chin i Australii.

Naukowcy zbadali powiązanie tego typu zachowań ze stanem uzależnienia od internetu na 1600 chińskich nastolatkach w wieku od 13 do 18 lat. Za uzależnionych w stopniu średnim i kompletnym uznanych zostało 11 procent badanych.

Naukowcy udowodnili, że nieletni korzystający nałogowo z internetu byli pięciokrotnie częściej narażeni na kilkakrotne okaleczanie się w okresie 6 miesięcy korzystania z sieci niż ich koledzy wolni od nałogu.

Według naukowców, te badania pokazują, że uzależnienie od internetu jest jednym z podstawowych powodów robienia sobie krzywdy wśród nastolatków. Symptomy choroby występujące u nastolatków wcześniej powiązane były głównie z problemami rodzinnymi, życiem w stresie czy depresją.

W Azji samookaleczanie uzależnionych młodych internautów jest problemem rozwijającym się wśród młodzieży. Uzależnienie od internetu zostało uznane za chorobę na tle psychicznym w połowie lat 90.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.