Facebook Google+ Twitter

Sygnał cyfrowy za rok zastąpi analogowy. Uważaj na naciągaczy!

Zgodnie z zapowiedziami w połowie przyszłego roku telewizja przestanie nadawać w systemie analogowym i przejdzie na sygnał cyfrowy. Już teraz chętni za pomocą dekodera mogą odbierać naziemną telewizję cyfrową za darmo.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tuner_DVB-T_Cabletech_URZ0083.jpg / Fot. Pepito5/CC 3.0Jednak na tej zmianie chcą zarobić oszuści, którzy mnożą się, jak grzyby po deszczu, oferując swoje usługi za wygórowane kwoty, za coś, co jest absolutnie darmowe. Niestety winna jest w tym przypadku informacja, a w zasadzie brak jakiejkolwiek informacji w tym temacie - pisze polskieradio.pl.

Prawie wszyscy wiedzą, że sygnał telewizyjny zostanie zmieniony już w przyszłym roku, jednak tutaj urywa się jakakolwiek rzeczowa informacja. Dla własnych zysków i z chęci oszustwa pojawiają się liczni akwizytorzy lub instalatorzy, którzy oferują urządzenia do odbioru telewizji cyfrowej w zawyżonych cenach.

Obecnie w sprzedaży są tzw. dekodery, które po podłączeniu do telewizora bez problemu pozwalają na odbiór nadawanego już w wielu miejscach w Polsce sygnału cyfrowego. Nowe telewizory posiadają już wbudowane dekodery i nie trzeba niczego dokupować.

Użytkownicy telewizji naziemnej powinni przygotować się na nadchodzące w lipcu 2013 roku zmiany. Wtedy bez tunera DVB-T, który odtwarza dźwięk w formacie MPEG4 nie będzie możliwe odbieranie telewizji cyfrowej.

Nie należy, więc ulegać pokusom i nabierać się na ofertę różnego rodzaju naciągaczy, którzy oferują do odsprzedaży sprzęt ściągnięty z zagranicy. Niska cena takiego urządzenia wynikać może np. z faktu, że w innych krajach dźwięk koduje się w formacie MPEG3. Taki dekoder nie będzie odbierał sygnału dźwiękowego nadawanego w naszym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Henryk Wróblewski
  • Henryk Wróblewski
  • 20.03.2012 21:40

Proszę o wyjaśnienie czy do odbioru programów polskich i polskojęzycznych obecnie konieczna jest antena satelitarna (popularne słoneczko) i jak to będzie wyglądało po wprowadzeniu cyfryzacji.Posiadam telewizor DAEVO DC obecnie podłączony do telewizji kablowej(Multimedia) działa idealnie,jednak z uwagi na wysokie koszty opłat (telefon + internet+ dostęp do TVK} daje to niesamowitą kwotę miesięcznie ca.200.00 złotych.Już zrezygnowałem z telefonu i odbioru telewizyjnego.Uważam ,że ciągłe mieszanie w ustawieniu kanałów jest bardzo deprymujące a wstawianie programów o tandetnej wartości a ciągłe rugowanie programów ambitniejszych nie wróży dobrze temu operatorowi.Z poważaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku na wprowadzenie sygnału cyfrowego czeka cały kraj więc wielce wielmożny Rząd na akcję uświadamiającą przeznaczył 2 miliny złotych/sic!/ Nie ma mowy o żadnych ulgach dla uboższych gdy w całej Europie jest to normą ba tam się dopłaca do dekoderów instaluje za darmo u starszych ludzi. po prostu znowu widać kompletną arogancję władzy na wszystkich szczeblach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.