Facebook Google+ Twitter

Sygnalizacja świetlna i promocja tolerancji w jednym? Wiedeń zaskakuje [wideo]

Stolica Austrii kojarzy się ze słynnym tańcem i imponującymi zabytkami. Teraz do tych skojarzeń mogą dołączyć oryginalne sposoby promowania tolerancji.

 / Fot. screen YTDla większości z nas nie ma nic bardziej prozaicznego niż sygnalizacja świetlna. Jak się jednak okazuje, da się ją wykorzystać do innych celów, niż tylko sterowanie ruchem. W Wiedniu pojawiło się 50 nowych sygnalizatorów, na których, zamiast samotnych ludzików, świecą się pary - zarówno heteroseksualne jak i homoseksualne. Według władz miasta, nowa sygnalizacja lepiej przyciąga uwagę pieszych, co może przełożyć się na większe bezpieczeństwo na drogach.

Tolerancyjna sygnalizacja pozostanie w Wiedniu do czerwca. Do tego czasu w mieście odbędą się ważne wydarzenia kulturalne, w tym 60. Konkurs Piosenki Eurowizja, tęczowa parada czy największa europejska impreza charytatywna Life Ball.Akcja ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Większość mieszkańców miasta jest zadowolona, choć pomysł krytykuje prawicowa Austriacka Partia Wolności.

Jak się okazuje, Austria dąży do wyrobienia sobie międzynarodowej opinii kraju otwartego i tolerancyjnego. Po zeszłorocznym szoku, jakim dla opinii publicznej było zwycięstwo Conchity Wurst, Austriacy zdają się iść za ciosem. Czy tym razem też nas czymś zaskoczą?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A potem się oburzają ,że islamiści głowy im obcinają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.