Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32661 miejsce

Sygnalizator absurdu koło Tesco w Gdyni

Przejechać przy czerwonym świetle, na podwójnej ciągłej? Nie ma problemu! Gdzie tak notorycznie łamie się przepisy ruchu drogowego? Klikaset metrów od komisariatu w Gdyni Cisowej. Przy wyjeździe z Tesco.

Czerwone światło plus ciągła linia równa się pirat drogowy. / Fot. Bartek GrobelnyGdzie można spotkać kierowców łamiących na potęgę przepisy ruchu drogowego? Najlepiej udać się kilkaset metrów od komisariatu w Gdyni Cisowej, w kierunku wyjazdu z Tesco w Gdyni, w kierunku ulicy Morskiej, ulicą Kcyńską. Wypatrzenie takich kierowców nie jest sprawą trudną i czasochłonną. Wystarczy parę chwil.

Przy wyjeździe spod wcześniej wspomnianego hipermarketu, ustawiony jest sygnalizator świetlny. Prawdopodobnie - moim zdaniem - jest tam po to, aby umożliwić włączenie się do ruchu mieszkańcom pobliskich bloków. Problem polega na tym, że ok 70 proc. kierowców nie stosuje się do wskazań sygnalizatora.

Jestem tego świadkiem niemal codziennie, ponieważ mieszkam w okolicy i robię tam bardzo często zakupy.
Powstaje zatem pytanie, czy racjonalne jest utrzymywanie i konserwacja takiego sygnalizatora, którego wskazania nie są przestrzegane.

Jeśli nawet ktoś, najczęściej "zamiejscowy", nieznający panujących tu obyczajów, postanowi zatrzymać pojazd przy czerwonym świetle, jest omijany przez kilka innych pojazdów (patrz zdjęcie) i sam z wściekłości postanawia również przejechać przy czerwonym. Dochodzi w tym miejscu do bardzo wielu takich absurdalnych sytuacji, a wszystko z przechodzącymi gdzie się da, przez ulicę, klientami marketu w tle.

Wyjścia z sytuacji widzę dwa. Pierwsze - likwidacja sygnalizatora. Drugie - częste kontrole odpowiednich służb w tym miejscu. Chyba, że poczekamy, aż dojdzie do wypadku. Czego sobie i innym nie życzę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mietekst69
  • mietekst69
  • 30.07.2011 11:41

parę dni temu pojawiła się policja i kasowali za przejechanie czerwonego światła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.