Facebook Google+ Twitter

Sygnałówki już po raz czwarty rozbrzmiały w Spychowie

Spychowski amfiteatr już po raz czwarty stał się areną, na której zmagali się sygnaliści. Konkurs sygnalistów, który odbył się w sobotę przyciągnął nie tylko sygnalistów i leśną brać, ale także mieszkańców Spychowa i przybyłych turystów.

Po raz pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim sygnaliści (osoby grające na trąbce sygnałowej) zmierzyli się w czerwcu 2005 roku. Wówczas w zmaganiach wzięło udział 43 sygnalistów z województwa warmińsko-mazurskiego, pracownicy RDLP w Olsztynie i Białymstoku oraz uczniowie szkół.

Patronem konkursu jest Tomek Napiórkowski, który był sygnalistą grającym w zespole działającym przy Nadleśnictwie Spychowo. Tomek, jako uczeń Technikum Leśnego w Rucianem-Nidzie zginął w wyniku obrażeń odniesionych w czasie praktycznej nauki zawodu.

Już po raz czwarty na deskach spychowskiego amfiteatru sygnaliści z całego kraju konkurowali   ze sobą. / Fot. Dominik ParzychW tegorocznym konkursie wzięło udział ok. 120 sygnalistów. Przesłuchania prowadzone był w czterech klasach solowych (D, C, B, A) i siedmiu zespołowych (D, C, B, A, G, MB, MSH).
Rywalizację oceniało szanowne jury w składzie: Maciej Strawa – przewodniczący, Roman Seta, Andrzej Niedźwiedź. Równolegle z konkursem odbywała się III Konferencja Ekologiczna „Las – ludzie – krajobraz”.

Dzień przed IV Mazurskim Konkursem Sygnalistów Mazurskich im. Tomka Napiórkowskiego odbył się II Ogólnopolski Spływ Kajakowy Sygnalistów Myśliwskich, Leśników i Myśliwych na trasie Krutyń – Nowy Most. Spływ zwieńczono ogniskiem integracyjnym oraz koncertem szantowym Sławoja Wiszniewskiego w jego „Tawernie u Sławoja”.

Aukcja prac wykonanych na plenerach malarskich jak zwykle była bardzo udana. Doktor Michniewicz w humorystyczny poradził sobie z licytacją prac. / Fot. Dominik ParzychNiewątpliwą atrakcją dla przybyłej publiki była polowa Msza Hubertowska. Po niej odbyła się aukcja Pomimo grzmotów i piorunów gala finałowa odbyła się. / Fot. Dominik Parzychprac plastycznych prowadzona przez doktora Marka Michniewicza, Marka Adamskiego oraz Janusza Pabicha. Aukcja jak zwykle wzbudziła wiele emocji, a doktor Michniewicz tradycyjnie chciał jak najlepiej sprzedać te dzieła sztuki. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród na scenie odbył się piękny koncert galowy. Mogliśmy wówczas zobaczyć, że sygnaliści nie tylko grają ale i śpiewają. Nie straszna była im burza, która coraz bardziej wzmagała, grali, śpiewali ile sił w płucach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.