Facebook Google+ Twitter

Syjonizm ideologią rasistowską? Izrael protestuje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-19 22:45

Izrael wezwał do bojkotu prezydenta Iranu, który będzie głównym mówcą podczas konferencji poświęconej walce z rasizmem i ksenofobią.

Międzynarodowe spotkanie Durban II , zorganizowane przez ONZ, rozpocznie się jutro w Genewie. Kilka krajów szczyt zamierza zbojkotować z powodu projektu końcowej rezolucji. Zaproponowano w niej, aby syjonizm uznać za ideologię rasistowską.

Zdaniem ministra spraw zagranicznych zaproszenie irańskiego prezydenta do udziału w konfenencji pokazuje jej prawdziwy charakter. Awigdor Lieberman przypomniał, że Mahmud Ahmadineżad nieustannie nawołuje do zniszczenia Izraela i neguje holokaust.

Irański prezydent podczas pięciodniowej konferencji będzie głównym mówcą. Ma się także spotkać z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Moonem, szefami kilku międzynarodowych organizacji oraz biznesmenami.

Kontrowersje budzi także projekt rezolucji, która ma zostać przyjęta na zakończenie konferencji. Zaproponowano w nim, aby syjonizm uznać za ideologię rasistowską. Część krajów już zapowiedziała bojkot szczytu. Nie będzie na nim Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch, Australii, Niemiec i Holandii. Władze w Amsterdamie stwierdziły, że konferencja poświęcona walce z rasizmem jest zbyt ważna, aby pozwolić ja wykorzystać do celów politycznych i do ataków na kraje zachodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.