Facebook Google+ Twitter

Sylwester 2010 w Lublinie

Współautorzy: Jacek Andrzej Kwiatkowski

W karnawałowych rytmach bawić się będą mieszkańcy Lublina podczas tegorocznego Sylwestra na Placu Litewskim. Zabawa rozpocznie się tuż po godzinie dwudziestej pierwszej, a zakończy po pierwszej w nocy.

Lubelscy DJe: Senior Efebo, Endru Vega oraz DJ Ya-Neck, zabiorą wszystkich zgromadzonych w gorącą, muzyczną podróż w samym sercu miasta. Jako pierwszy, mieszankę klasyki przebojów oraz muzyki retro zagra Endru Vega. Następnie duet DJ Ya-Neck / Senior Efebo zaprezentuje „live act” czyli połączenie pracy DJ-a z muzyką wykonywaną na żywo. Będą to m.in. piosenki z gatunku muzyki latynoamerykańskiej, gdzie podstawową pracę DJ-a wspomagać będą liczne instrumenty perkusyjne. Poza tym, w repertuarze znajdą się miksy i kolaże znanych przebojów, przerobione na nutę karnawałową, a także zagrane w oryginalnych wersjach z towarzyszeniem dodatkowego instrumentarium.

Senior Efebo specjalizuje się w muzyce spod hasła ABC (Africa, Brasil, Cuba), ale w jego setach można usłyszeć również dużą dawkę jazzu, funku, soulu i rocka. Od 2003 roku związany z grupą perkusyjną Sambasim, z którą jako instrumentalista oraz DJ propaguje muzykę i kulturę brazylijską w Polsce i za granicą. Ya-Neck na swoim koncie ma także występy krajowe i zagraniczne, m. in. Brazylia, USA, Wielka Brytania. Od muzyki house przeszedł do innych gatunków. W latach 2005-2008 współtworzył sound system, a potem zespół muzyczny Sambasim. Obecnie gra "muzykę świata", połączoną z klubowym brzmieniem. Do tego duetu dołączy Endru Vega, który wraz z DJ Ralphem tworzy formację Vinyl Sombreroz. Jego styl to głównie muzyka house. Od 2002 roku jest organizatorem wielu imprez muzycznych, w tym cyklu „Sexy Beats” oraz „Groove Me”, na których gościła czołówka polskiej sceny klubowej. Na stałe grywa w lubelskich klubach np. 68, Oranżada, Disco Fever.

Tej nocy, mieszkańcy Lublina, przeniosą się - za sprawą muzyki, na słoneczne plaże Rio de Janiero, Costa Brava czy Lazurowego Wybrzeża. Lubelski Sylwester - w rytmach karnawałowych, potrwa od godz. 21:30 do 1:30.W programie wydarzenia oczywiście pokaz sztucznych ogni, wizualizacje na ekranach oraz życzenia od Prezydenta Miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kisiu
  • kisiu
  • 29.12.2010 19:13

Jak zwykle chała....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.