Facebook Google+ Twitter

Sylwester 2010 w warszawskich teatrach

Współautorzy: Jacek Andrzej Kwiatkowski

Ciekawy repertuar, lampka szampana na powitanie Nowego Roku i zabawa z aktorami do białego rana - taką ofertę sylwestrową przygotowały dla widzów warszawskie teatry. W tym roku na scenie zobaczymy spektakle komediowe i musicale.

Les Miserables / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:New_York_Imperial_Theatre_Les_Miserables_2003.jpgW tym roku większość warszawskich teatrów przygotowała na wieczór sylwestrowy specjalny repertuar. Publiczność obejrzeć może komedie, widowiska muzyczne lub posłuchać muzyki poważnej. Nowy Rok powita lampką szampana albo wina. Oczywiście w towarzystwie aktorów. O ile program imprezy nie przewiduje inaczej, to z nimi właśnie widzowie będą się bawić aż do zakończenia zabawy.

Ciekawą ofertę przedstawił sympatykom kultury Teatr Wielki. W programie sylwestrowym widzowie w ariach i duetach Belliniego, Donizettiego, Rossiniego, Webera usłyszą „dolatującą przez okno” muzykę Fryderyka Chopina. Tego wieczoru spełni się przepowiednia George Sand: "Nadejdzie dzień (...) i cały świat dowie się, że ów geniusz, tak rozległy, tak pełny i tak mądry jak geniusz największych mistrzów, których sobie przyswoił, zachował indywidualność jeszcze bardziej finezyjną niż Sebastian Bach, jeszcze potężniejszą niż Beethoven, jeszcze dramatyczniejszą niż Weber". Na scenie pojawi się Aleksandra Kurzak występująca zazwyczaj w nowojorskiej Metropolitan Opera i londyńskiej Royal Opera House oraz Sylvie Brunet znana widowni mediolańskiej La Scali, czy Operze Paryskiej. Orkiestrą dyrygował będzie Marco Boemi. Gości powitają Anna Seniuk i Andrzej Łapicki.

Nieznane są szczegóły wieczoru sylwestrowego w Filharmonii Narodowej. Antoni Wit - dyrygent i gospodarz imprezy zapowiedział niespodziankę dla gości. Wiadomo jedynie, że na scenie pojawią się Aga Mikolaj i Pablo Tolstoy, którzy śpiewać będą arie operowe. Koszt biletów waha się między 80-220 złotych.

W nieco innym klimacie Nowy Rok powita publiczność obecna w Teatrze Buffo. Kabaretowe show podzielono na dwie części. Jako pierwszy na scenie wystąpi Kabaret "Tenor" - laureat wielu nagród na krajowych przeglądach. Największe przeboje muzyki nie tylko operowej, okraszone absurdem i rewelacyjnym humorem zaprezentuje widzom Czesław Jakubiec. W części drugiej gości rozbawi Kabaret "Czyści jak łza". Zespół od lat uprawia twórczość satyryczną. Ich specjalnością jest piosenka literacka, zabarwiona nutką absurdu i czarnego humoru. Ich program obejmuje także autorskie skecze, monologi i poezję satyryczną. Występują wszędzie tam, gdzie można spotkać kabaretową publiczność, zarówno młodych słuchaczy, jak i wyrobionych bywalców imprez estradowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nigdy nic nie wiadomo, choć raczej nie :) Przypuszczalnie będę w kilku miejscach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Szczurzewska
  • Beata Szczurzewska
  • 23.12.2010 13:56

Czytasz Ewo w moich myślach :) Także spędzisz tegorocznego Sylwestra w Teatrze? :) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.