Facebook Google+ Twitter

Sylwester dla kinomaniaków

Nie masz ochoty na kolejną domową imprezę? Szykowny bal w smokingu jak i zabawa pod chmurka też cię nie pociągają? Może w takim razie odwiedzisz kino?

KINO MURANOW 2 FOT. AGNIESZKA GIERCZAK.JPGWśród sylwestrowych propozycji każdy może znaleźć coś dla siebie. Małe knajpki i duże restauracje, opery, teatry i podejrzane spelunki, organizują swoje zabawy. Prześcigają się w oferowanych atrakcjach i cenach, które nie należą do najniższych. W tym roku wiele miast organizuje zabawę dla swoich mieszkańców na rynkach, głównych placach. Wielbiciele kolei mogą spędzić sylwestra w drodze do Włoszczowy.


A może kino?


Ciekawą alternatywą jest spędzenie jedynej takiej nocy w roku w... kinie. Coraz więcej kin, zarówno tych dużych multipleksów jak i małych, organizuje sylwestrową zabawę. Najczęściej oferowany jest maraton trzech filmów, między którymi organizatorzy proponują wspólne wypicie lampki szampana i skonsumowanie posiłku. Na osoby, które poczują potrzebę rozprostowania kości najczęściej czeka sala przeznaczona do tanecznej zabawy.


Dla każdego coś innegoKINO LUNA, FOT. AGNIESZKA GIERCZAK.JPG


Spędzenie sylwestra w kinie to idealna propozycja dla kinomaniaków, którzy z jednej strony nie mają ochoty na zbyt huczne imprezy, ale nie chcą spędzić tej nocy przed własnym DVD. Ktoś mógłby powiedzieć, że zostając w domu można urządzić maraton takich filmów, które ma się ochotę obejrzeć, a w kinie należy się dostosować do narzuconego repertuaru. Jednak szczególnie w tych dużych miastach, każdy może wybrać seans, który będzie go interesował. Żaden z organizatorów nie chce przecież powielać ramówki konkurencji.

Najciekawsze rozwiązanie swoim widzom zaproponowała warszawska Kinoteka, która wprawdzie nie oferuje zabaw tanecznych, ale za to stawia na jak największą różnorodność filmów. Zakupując bilet, klient mógł wybrać, który spośród czterech bloków filmowych będzie chciał zobaczyć.

KINO MURANOW, FOT. AGNIESZKA GIERCZAK.JPG– Największą popularnością cieszy się pierwszy blok, na który bilety rozchodziły się najszybciej – poinformowała mnie Anna Banfil z Kinoteki.

Te najbardziej interesujące filmy są ucztą nie tylko dla zmysłu wzroku, ale i zapachu. To polskie „Jasminum” i od dawna oczekiwane „Pachnidło”, które można dzisiejszej nocy obejrzeć w wielu polskich kinach.
Drugi blok to „Dziewczyna z perła” i „Smażone zielone pomidory”, któreKINOTEKA 2, FOT. AGNIESZKA GIERCZAK.JPG chyba bardziej przypadną do gustu paniom, niż ich ewentualnym towarzyszom.
Trzeci blok to gratka dla wielbicieli orientu - „Córka botanika”, która przenosi nas do Chin i „Wyznania gejszy”, niezwykle barwna historia młodej Japonki, sprzedanej przez ojca.
Dla osób, które lubią hoolywoodzkie filmy kręcone z wielkim rozmachem, Kinoteka przygotowała kontrowersyjne ze względu na historyczne nieścisłości „Apocalypto” i „Troję”.

Premiery dla wybranych


KINOTEKA, FOT. AGNIESZKA GIERCZAK.JPGKina kuszą kinomaniaków filmowymi nowościami, których premiery przewidziane są dopiero na rok 2007 Inni organizatorzy stawiają nie tylko na wspomniane „Pachnidło”, ale jak np. Muranów, na „Marię Antoninę” Sofii Copoli. Na zakończenie proponowany jest boolywoodzki klasyk „Żona dla zuchwałych”, gdzie główna rola przypadła indyjskiemu bożyszczu Shah Rukh Khanu.

W przerwach będzie można zjeść posiłek, wypić szampana i pobawić się na parkiecie. Niestety wraz ze wzrostem ilości atrakcji, cena idzie w górę. Jak poinformowano mnie w kasie kina, bilety rozeszły się już na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, chociaż kosztowały 170 zł od osoby! W Warszawie tej nocy najdroższym kinem będzie jednak Silver Screen, gdzie za 3 filmy („Mała Miss”, „”Pachnidło”, „Romance & Cigarettes”), wybrany alkohol w barze, bufet szwedzki, lampkę szampana i zabawę pod okien DJ-a, zapłacimy 250 zł. Prawdopodobnie ze względu na cenę bilety jeszcze czekają na chętnych.

Organizatorzy starają się być oryginalni także w kwestii jedzenia. W Lunie można będzie skosztować kuchni hinduskiej. Ci, którym przypadną do gustu tego typu smakołyki, będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie kolacja w hinduskiej restauracji Tandoor Palace.

Jedną z wielu zalet tego typu imprezy sylwestrowej jest to, że możemy na nią iść zarówno z gronem znajomych, z partnerem, koleżanką lub kolegą, albo sami i na pewno nie będziemy się nudzić.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.