Facebook Google+ Twitter

Sylwester dla pasjonatów historii

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Wielbiciele historii i zabaw w zabytkowych wnętrzach mogą skorzystać z królewskiej oferty. Ceny niestety są przeważnie również królewskie.

Zamek Królewski w Warszawie / Fot. J.A.KwiatkowskiNa imprezach z niesamowitą oprawą, muzyką w tle i w prawdziwych salach balowych ten jedyny w roku wieczór spędzać będą goście zamków i pałacyków. Towarzyszące atrakcje na pewno długo pozostaną im w pamięci. Zapewne będzie to prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha.

Nocleg w zamkowej komnacie połączony z eleganckim balem jest dość drogi. Choć koszt sięga 1800 zł/os., miejsc wolnych zostało naprawdę niewiele. W ofertach zamków i pałacyków goście mogą znaleźć wiele naprawdę niepowtarzalnych atrakcji. Nie zabraknie kostiumów i masek, wyszukanych przekąsek i napojów oraz tego, co oprócz balu najciekawsze w tej scenerii - królewskiego noclegu.

W Niepołomicach (małoposkie) przyjezdnych powita Bractwo Rycerskie. Sylwestrowy wieczór goście spędzą w dużej Sali Akustycznej, a także w historycznych piwnicach. Oprawę muzyką mechaniczną zapewni im DJ, a także obecny na jednej ze scen zespół Blue Transfer. O podniebienia uczestników zabawy zadba nadworny Szef Kuchni z zamkowej restauracji, a opiekować się nimi będzie para wodzirejów. Goście obejrzą również turniej rycerski oraz teatr ognia. Zgodnie z tradycją, Nowy Rok powitają na dziedzińcu przy rozświetlonym fajerwerkami niebie. Koszt balu: 500 zł/os.

Zamek w Rynie (warmińsko-mazurskie) zmieni się w XIX-wieczną Wenecję. Zakładając maskę i piękną pelerynę każdy z gości stanie się kimś innym, zupełnie nieodgadnionym. Ta odrobina tajemniczości pozwoli zanurzyć się w świecie magii karnawału weneckiego. W programie przygotowano bal maskowy, podczas którego będzie można skosztować włoskich potraw serwowanych przez Szefa Kuchni. Dla tych, którzy poczują się zmęczeni, do dyspozycji oddano zamkowe komnaty. Ponadto zaproszeni goście wezmą udział w licznych konkursach z nagrodami, a Nowy Rok uświetni pokaz sztucznych ogni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.