Facebook Google+ Twitter

Sylwester na miejskich placach? Władze miast zapraszają na imprezy

Na hucznych balach, zabawach w klimacie hotelowym, w restauracjach, klubach, świetlicach, kawiarniach, pubach i pod chmurką, niektórzy w domu przy radiu i telewizorze – tak sylwestrową i noworoczną noc spędzimy dziś w kraju.

 / Fot. Jon Sullivan/Public domainWładze Krakowa zorganizują imprezę tylko "jednej gwiazdy", znanego i cenionego od 35 lat zespołu "Pod Budą", za co opłacą fakturę wartości ok. 600 tys. zł, z czego ratusz pokryje z kieszeni podatników około 200 tys. zł - czytamy w serwisie ekonomia24.pl. Jakby ktoś zbytnio narzekał na taką zabawę, to i tak lepsza sytuacja niż w 2011 roku, kiedy z powodu załamania budżetowego miasta, tradycyjny noworoczny koncert na żywo nie mógł się odbyć.

Wrocław organizuje, wspólnie z TVP 2, prywatkę pod chmurką, która według zapewnień menedżerów przedsięwzięcia nie może być gorsza niż zeszłoroczna. Zagrają polskie gwiazdy, m.in. Maryla Rodowicz, Kayah, Krzysztof Krawczyk, Lady Pank, Kuba Badach, Hey i inni. Koszty ogólne sylwestrowej imprezy wyniosą ok. 2 mln zł i będą bliskie zeszłorocznym. Ale tym razem miasto wyda jedynie ok. 800 tys. zł - resztę wydatków pokryje Telewizja Polska.

Katowice nie chcą być gorsze od Wrocławia. Na tegoroczną sylwestrową imprezę pod Spodkiem, chcą przeznaczyć 700 tys. zł; rok temu wydano 900 tysięcy. Prezydent miasta wyraża przekonanie, że impreza będzie na tyle atrakcyjna, że przyciągnie nie tylko mieszkańców Katowic, ale i całego regionu. Na miejskiej scenie wystąpią m.in.: Golden Life, Varius Manx, Golec uOrkiestra.

Miejski Sylwester 2012 w Lublinie odbędzie się na placu Litewskim. Grać będą: Budka Suflera, Bracia i Teksasy. Zabawa ruszy o godz. 22 i potrwa do 2 nad ranem. Budżet imprezy opiewa na 400 tys. złotych, z czego część zobowiązał się pokryć sponsor - Polska Grupa Energetyczna podaje serwis MM Lublin. Teren zabawy ma być ogrodzony i strzeżony przez ochroniarzy. Chodzi o to – jak mówią organizatorzy, aby nikt nie wnosił szklanych opakowań. O północy prezydent miasta złoży życzenia, a w niebo wylecą z hukiem kolorowe sztuczne ognie.

Mieszkańcy Rzeszowa mają szanse także bawić się na otwartej imprezie dla wszystkich; gwiazdą sylwestrowego wieczoru będzie zespół IRA (przed rokiem była Budka Suflera). Koszty sylwestra wyniosą 150 tys. zł, w 2011 roku - 250 tys. złotych.

Inaczej niż wszędzie, ale nie inaczej jak przed rokiem, ma być w Warszawie. Mimo kryzysu i oszczędności, stołeczni samorządowcy postanowili wysupłać na zabawę sylwestrową z chudej kasy miasta tyle samo, co w zeszłym roku i w latach poprzednich - 3,6 mln zł. Publiczny sylwester od pięciu lat jest transmitowany na cały kraj, co "oprócz doskonałej zabawy dla wszystkich, uzupełnia i ubogaca wizerunek Warszawy" - mówi przedstawicielka stołecznego magistratu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak to prawda rząd wspiera zagraniczne biznesy a i konsumenci w dobie kryzysu wybierają tańsze i gorsze produkty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Huczne świętowanie każdego nowego roku i innych zbiorowych imprez do wielkie wsparcie dla gospodarki. Gdyby elita rządząca umiała nas zmotywować abyśmy wtedy kupowali polskie produkty, pewno byśmy tyle nie biadolili o kryzysie w polskich firmach.
Podam jeden mały przykład ze swojego miasta - majonez kielecki. Powiecie to tylko majonez ale ilu ludzi ma dzięki niemu pracę.
Reasumując za kilka godzin wystrzelimy w powietrze dziesiątki ogni sztucznych szkoda że z Chin a nie na przykład z jakiejś polskiej firmy. Która mogła by zapłacić ogromny podatek do naszego budżetu. A tak zyski z fajerwerków popłyną najpewniej do przysłowiowych rajów podatkowych.
I tak na koniec bawcie się z odrobiną rozsądku aby jutro policzyć wszystkie palce u rok po pirotechnicznych zapędach. Oraz żeby syndrom drugiego dnia nie odebrał nam chęci do życia w nowym 2013 roku.
Pozdrawiam wszystkich przyjaciół, niech sobie życzą na nowy rok, tego czego pragną najbardziej, wrogów
aby całkiem nie osłabli, znajomych aby im się wiodło.

Redakcji, autorom, czytelnikom cierpliwości w czytaniu moich autorskich wysiłków.
Bartek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.