Facebook Google+ Twitter

Sylwester na Rynku w Krakowie: ostatnie przygotowania

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-12-29 08:02

Podczas tegorocznej zabawy sylwestrowej wystąpią Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Edyta Górniak, Piotr Rubik, Blue Café, Kayah, Stachursky, Monika Brodka oraz zespół Zakopower.

Na Rynku rozpoczęły się ostatnie przygotowania do wielkiego koncertu gwiazd, mającego uświetnić sylwestrową Rynek w Krakowie / Gazeta Krakowskazabawę. To spowodowało nawet konflikt z kupcami, którzy w tym roku musieli skrócić Targi Bożonarodzeniowe.
Dziś już nie ma śladu po ponad 60 kioskach, beczkach z grzanym winem i świątecznymi ozdobami. Krakowianie i turyści zirytowani byli tym, że już 19 grudnia pozbawieni zostali możliwości oglądania szopki bożonarodzeniowej, stojącej przy Sukiennicach. Od poniedziałku rośnie gigantyczna estrada przed Sukiennicami, a Rynek okolony jest policyjnymi płotkami.

Impreza przyciągnie tłumy ludzi

Na zakończenie zaplanowano pokaz sztucznych ogni. Impreza transmitowana będzie przez Telewizję Polsat (przewidziano 4,5-godzinną relację, sama stacja zatrudni w Rynku 400 osób), w Rynku ustawione zostaną dwa wielkie telebimy, zainstaluje się 300 urządzeń świetlnych. Organizatorzy spodziewają się, że gwiazdy przyciągną na Rynek tłumy ludzi. Liczą nawet, że w jednym czasie, około północy może tu być nawet około 50 tys. osób.
Nad bezpieczeństwem tej imprezy czuwać będzie w sumie około 800 mundurowych funkcjonariuszy: 400 ochroniarzy, 200 policjantów i 140 strażników miejskich. Pozostałe dzielnice też nie zostaną pozbawione patroli policyjnych i straży miejskiej. Jak wiadomo, impreza sylwestrowa jest traktowana jako wydarzenie masowe i tym samym obowiązuje na niej całkowity zakaz picia alkoholu.
Tuż przed sceną zostanie wydzielony sektor dla osób niepełnosprawnych, zapewniający bezpieczeństwo i swobodne uczestnictwo w imprezie. Wejście do sektora będzie możliwe na podstawie specjalnych identyfikatorów z hologramem. Identyfikator będzie uprawniał do wejścia do sektora od strony ul. Św. Jana 1 osoby niepełnosprawnej oraz 1 opiekuna. Identyfikatory są wydawane do dziś w referacie ds. Problematyki Osób Niepełnosprawnych urzędu miasta przy ul. Stachowicza 18, pok. nr 6. Organizatorzy zapraszają w pobliże sceny wszystkich, którzy na imprezę sylwestrową przyjdą w wyszukanym stroju czy przebraniu karnawałowym. Sylwester w Rynku jest dobrze przygotowany od strony promocyjnej. W całym kraju wiszą wielkie billboardy, a w radiu RMF i telewizji Polsat pojawiają się spoty reklamowe.

Krakowskie Biuro Festiwalowe obliczyło, że koszt tegorocznej imprezy to prawie 1,5 miliona zł, ale udało się zebrać wielu sponsorów i najprawdopodobniej impreza przyniesie około 3 mln zysku. Nie muszą się martwić ci, którzy do Rynku wybierają się komunikacją miejską. MPK uruchomi dodatkowe tramwaje i autobusy dla uczestników imprezy. Będą one kursować w nocy z 31 grudnia 2006 na 1 stycznia 2007, w godzinach od około 0:10 do około 1:30.

Marian Sałata
D.P.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.