Facebook Google+ Twitter

Sylwester w Ostrowcu: kino albo Browar

Ci z ostrowczan, którzy nie będą bawili się na wielkich balach, mogą tradycyjnie powitać Nowy Rok pod gołym niebem. I nie tylko...

Plakat zapowiadający imprezę sylwestrową w mieście. / Fot. www.mck.ostrowiec.plPo raz pierwszy miejska impreza sylwestrowa w Ostrowcu Świętokrzyskim nie odbędzie się na Rynku, lecz na dziedzińcu Browaru, który w mijającym roku miasto kupiło od spadkobierców rodziny Saskich, przedwojennych właścicieli obiektu (planuje się tu stworzenie Ostrowieckiego Browaru Kultury).

Na scenie umieszczonej wśród częściowo tylko odrestaurowanych murów wystąpi ABBA Show ze Szczecina w składzie: Agnieszka Weisfeld (Agnetha), Katarzyna Paculda (Frida), Tadeusz Paculda (Bjorn) i Marcin Murawski (Benny). Członkowie zespołu podobno tak mocno identyfikują się ze swoimi idolami ze szwedzkiej formacji, iż nawet w życiu prywatnym używają ich imion. Koncert rozpocznie się o 22.30 i można przypuszczać, znając repertuar ABBY, iż ci, którzy nań przybędą nie będą żałować.

Organizator imprezy, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu, przypomina, iż zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych z 20 marca 2009 roku obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia, posiadania i używania alkoholu, środków odurzających i pirotechnicznych. Nastąpią też pewne ograniczenia w ruchu drogowym w okolicach ulic: Piwnej, Polnej i Siennieńskiej.

O północy Prezydent Miasta, Jarosław Wilczyński i Starosta Ostrowiecki, Waldemar Marek Paluch, złożą mieszkańcom noworoczne życzenia.
ABBA SHOW ze Szczecina. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl
Kto nie lubi tego typu imprez może wybrać się do Kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim, które przygotowało Artystyczne Pożegnanie Roku z filmem polskim. Już o 16.30 grane będą "Galerianki" w reżyserii Kasi Rosłaniec, o 18 - "Zero" Pawła Borowskiego z Sonią Bohosiewicz, Robertem Więckiewiczem i Romą Gąsiorowską, zaś o godzinie 20 rozpocznie się projekcja "Mniejszego zła" Janusza Morgensterna z Januszem Gajosem, Magdaleną Cielecką, Lesławem Żurkiem, Borysem Szycem i Wojciechem Pszoniakiem w rolach głównych.

To samo kino zaprasza kinomanów 8 stycznia już 2010 roku na Artystyczne Powitanie Roku. Wyświetlone zostaną dwa polskie hity filmowe ostatnich miesięcy: "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego i "Rewers" Bartosza Lankosza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś pomyślał :Organizator imprezy, Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu, przypomina, iż zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych z 20 marca 2009 roku obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia, posiadania i używania alkoholu, środków odurzających i pirotechnicznych.Psy i ludzie w Ostrowcunie ogłuchną.Brawo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* Dla każdego coś dobrego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.