Facebook Google+ Twitter

Sylwester w Zakopanem

Sylwester jest okresem, który każdy z nas chce spędzić w sposób nietuzinkowy, jedyny w swoim rodzaju. Wśród wielu propozycji spędzenia tego czasu warto zastanowić się nad Sylwestrem w górach, a konkretniej w ich stolicy czyli Zakopanem.

Bratislava; New Year 2005; FireWorks, Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Bratislava_New_Year_Fireworks.jpg. Licencja:Właściciel udziela praw autorskich do tej pracy, udostępniając ją jako własność publiczną. Dotyczy to całego świata. / Fot. OndrejkDecydując się na przyjazd zarówno do Zakopanego, jak i do innego miejsca będącego tak jak Zakopane centrum turystycznym, w okresie przełomu roku należy mieć na uwadze kilka zagadnień ważnych dla każdego turysty. W okresie międzyświątecznym praktycznie wszystkie obiekty noclegowe ustalają kilkudniowe turnusy w okresie od wigilii świąt Bożego Narodzenia do pierwszego dnia Nowego Roku lub okres od 29 - 30 grudnia do 1-2 Stycznia roku następnego. W okresie tym praktycznie niemożliwym jest znalezienie kwatery w Zakopanem bez wcześniejszego zarezerwowania.

Koniec listopada - Zakopane zarezerwowane!


Decydując się na przyjazd do Zakopanego w okresie świąteczno – noworocznym należy z wyprzedzeniem, niejednokrotnie dużym, zarezerwować sobie pobyt w hotelu lub pensjonacie, jednak zważywszy na rozbudowaną bazę noclegową tego miasta nikt nie powinien mieć z tym problemu, o ile wystarczająco wcześnie zaczniecie organizować Sylwestrową zabawę. W okresie noworocznym i świątecznym większość pensjonatów i hoteli organizuje imprezy na terenie swoich obiektów. Decydując się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia w Zakopanem możecie liczyć na kolacje wigilijną organizowaną na terenie obiektu, niewielkie upominki od właścicieli dla najmłodszych pozostawione pod wspaniale dekorowaną żywą choinką w oryginalnym góralskim stylu, pełne góralskie wyżywienie w okresie świątecznym oraz wiele pomniejszych atrakcji.

Większość ośrodków w swojej ofercie ma kuligi z pochodniami, ogniska połączone z pieczeniem prosiaka, słuchaniem kolęd w wykonaniu góralskich orkiestr oraz spacerowanie po okolicznych szlakach. Prawdziwą przyjemnością jest zwiedzanie pięknych starych kościołów katolickich w tym okresie. W każdym pięknie dekorowana, często drewniana szopka z drewnianymi niejednokrotnie naturalnej wielkości figurami przedstawiającymi sceny Bożego Narodzenia. Pięknie strojone choinki przy każdej posesji, a widok Krupówek o tej porze roku zapiera dech w piersiach. Góry pokryte śniegiem, pięknie przystrojone witryny sklepów i restauracji i piękne świąteczne dekoracje Krupówek sprawiają, że podwójnie odczuwamy magię świąt. Przyjeżdżając do Zakopanego na Boże Narodzenie odrywamy się na kilka chwil od rzeczywistość miejsc w których żyjemy.

Decydując się na spędzenie Sylwestra w Zakopanem możecie liczyć na niezapomniane doznania i efektywne spędzenie czasu wolnego.

Sylwester w Zakopanem to niezapomniana zabawa.


Każdy turysta, który chce spędzić w Zakopanem Sylwestra może liczyć na dobrą zabawę w przyjemnej atmosferze. Tak jak w przypadku Świąt Bożego Narodzenia tak również w przypadku Sylwestra możecie spędzić go w obiektach, w których wybraliście nocleg. Każdy z tych obiektów oferuje swoje niepowtarzalne atrakcje. W każdym ośrodku możecie liczyć na doskonałą góralską kuchnię, mam tu na myśli takie przysmaki jak: chleb ze smalcem i skwarkami i ogórkiem kiszonym, swojską kiełbasę i oscypek, pieczonego prosiaka, kwaśnicę z wędzonym żeberkiem, pieczoną golonkę z ziemniakami i kminkiem lub karczek z grilla po góralsku.

Duża liczba lokali gastronomicznych sprawia, że osoby ceniące sobie mniej wyszukaną kuchnię szybko znajdą miejsce gdzie można zjeść hamburgera lub kebaba z frytkami; jednak cóż to byłby za Sylwester bez napoi wyskokowych?! Spędzając Sylwestra w Zakopanem nie można zapomnieć o skosztowaniu grzańca z piwa, wina lub miodu pitnego, piwa z konfiturą lub słynnej zakopiańskiej śliwowicy.

Wśród atrakcji oferowanych w obiektach noclegowych, w zależności od standardu obiektu znaleźć można sylwestrowe kuligi z pochodniami połączone z ogniskiem, pieczeniem prosiaka i góralską orkiestrą. Organizowane są liczne zabawy zbójnickie i konkursy góralskie. Poza orkiestrą czas przy ognisku niejednokrotnie będzie umilał bajaniem stary góral. Osoby lubiące spędzanie czasu w bardziej aktywny sposób mogą przywitać Nowy Rok na stoku narciarskim. Od kilku lat taka forma żegnania starego i witania Nowego Roku staje się coraz atrakcyjniejsza.

Narciarze na stokach w miejscach wyznaczonych rozpalają ogniska ogrzewają się grzańcami i oglądają sztuczne ognie, którymi mieszkańcy Zakopanego witają Nowy Rok. Corocznie, coraz więcej chętnych jest do spędzania Sylwestra na Gubałówce. Niezapomniane wrażenia daje również spędzanie Sylwestra na Krupówkach. Na tym deptaku o każdej porze roku można spotkać tłumy mieszkańców i turystów. Na Krupówkach życie tętni prawie 24 godziny na dobę dzięki sklepom, restauracjom i pensjonatom otwartym od wczesnych godzin rannych do bardzo późnych godzin nocnych. W ofercie zakopiańskich obiektów noclegowych znaleźć można również bardziej wyszukane propozycje. Liczne w tym regionie hotele SPA proponują połączenie szaleństw nocy sylwestrowej z odnową biologiczną. Wiele ośrodków posiada swoje baseny, sauny, solaria, specjalistów z zakresu masażu, pielęgnacji, kosmetyki itd. Liczne ścieżki dla pieszych, piękne krajobrazy, lasy, zabytki natury sakralnej, kina i teatr powodują, że w Zakopanem o żadnej porze roku, nieważne w jaki sposób lubicie spędzać czas, nie można się nudzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.