Facebook Google+ Twitter

Sylwester Warszawy na placu Konstytucji

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-09 12:08

Edyta Górniak, Feel, Blue Café i 14 innych zespołów powita z mieszkańcami stolicy Nowy Rok. Warszawa na sylwestra organizuje koncert plenerowy. Jego motywem przewodnim będą przeboje szwedzkiego zespołu Abba.

Ratusz spodziewa się, że na zabawę przyjdzie nawet 200 tys. ludzi. W tym roku po raz pierwszy miejska impreza sylwestrowa odbędzie się w Warszawie na placu Konstytucji. Ratusz zrezygnował z placu Defilad, bo jak twierdzą urzędnicy, Pałac Kultury przytłacza scenę, a to źle wygląda w telewizji.

Zabawę zorganizuje komercyjna stacja telewizyjna Polsat - i to ona narzuca program. Inspiracją dla tematycznego sylwestra w rytmie przebojów Abby był film "Mamma Mia!".

- Przekonałam się, że ludzie reagują na tę muzykę niezwykle energetycznie: skaczą, śpiewają i świetnie się bawią niezależnie od wieku - mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.
Sylwestrowa scena stanie tyłem do hotelu MDM i przodem do placu Konstytucji. Wiadomo już, że Golec uOrkiestra zagra jeden przebój Abby - "Money". Organizatorzy przekonują teraz Edytę Górniak i Kayah, by zaśpiewały "Dancing Queen".

Zabawę poprowadzą m.in. Agata Młynarska, Joanna Liszowska i Krzysztof Ibisz, a będzie ją można oglądać na trzech telebimach ustawionych na placu. O dobry humor bawiących się warszawiaków zadba Maryjusz Kałamaga z kabaretu Łowcy.B. - Ten sylwester to marketingowy strzał w dziesiątkę. Ta muzyka połączy pokolenia - uważa Krzysztof Piasecki, znany prezenter telewizyjny. Dodaje, że dobry wybór prowadzących też zapewni odpowiednią oprawę.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.