Facebook Google+ Twitter

Sylwester we Wrocławiu

Sylwester tuż tuż. To ostatnie chwile, by zadbać o dobrą zabawę w ostatni dzień roku. Nie można już praktycznie liczyć na wolne miejsce na imprezach, ale dla spóźnialskich coś jednak znajdzie - ogromna impreza sylwestrowa na rynku.

Jak co roku, na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu zostanie zorganizowany wielki koncert sylwestrowy, na którym swój występ zapowiadają takie gwiazdy jak: Perfect, Kayah, Doda, Kukiz, Stachursky, Big Cyc, Jerzy Połomski, Natalia Kukulska i Kombii.

W tym celu miasto wybudowało ogromną scenę o powierzchni 400 m kw. Składa się z 3400 części, 15 ton elementów oświetleniowych i 3 ogromne telebimy, by wszyscy mogli brać udział w zabawie. Już w piątek całkowicie zamknięto ruch wokół Rynku Starego Miasta oraz rozstawiono znaki i blokady, by nie można było wjechać do miejsca piątkowej imprezy.

Miasto zadbało również by mieszkańcy nie stali bezczynnie podczas koncertu i od poniedziałkowego poranka będą mogli, za darmo, wziąć lekcje tańców latynoamerykańskich u Piotra Tyrka i Joanny Malec oraz Tomasza Barańskiego i Niny Tyrka. Na miejscu lodowiska na Rynku, pojawi się specjalny parkiet do tańca.

Chętni będą mogli wchodzić na rynek tylko przez specjalne bramki, przy których policjanci, strażnicy miejscy oraz ochroniarze będą sprawdzać, czy nikt nie wnosi alkoholu, petard oraz innych, niebezpiecznych, przedmiotów. Alkohol będzie jednak do kupienia, ale tylko na rynku i sprzedawany będzie w specjalnych, plastikowych, kubeczkach. Imprezę poprowadzą: Krzysztof Skiba oraz Grażyna Torbicka i jak co roku odczytany zostanie horoskop dla mieszkańców Wrocławia na rok następny. Telewizyjna transmisja ma rozpocząć się po godzinie 21 i potrwa cztery godziny.

Z roku na rok impreza jest coraz lepiej przygotowywana i coraz więcej kosztuje. Dwa lata temu wydano około 500 tys. zł, w zeszłym roku miasto wydało na nią około 800 tys. złotych; w tym budżet na przygotowanie sylwestra przekroczył 1 mln zł. Jak zapewniają władze, opłaca się to, gdyż jest to wspaniała promocja miasta, przyciągająca tysiące turystów, o czym świadczy frekwencja - w 2005 roku, na rynek przyszło około 100 tys. ludzi, przed rokiem już 140 tys. a w tym organizatorzy mogą spodziewać się nawet 200 tys. osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na pewno się tam pojawie jako bodyguard:) Jeżeli ktoś by chciał pogadać to chętnie, będę już na rynku od godziny 14:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.