Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23743 miejsce

Sylwester z dziećmi?

Planując przyjęcie sylwestrowe z najmłodszymi, należy odpowiednio się przygotować. Jakie są najważniejsze zasady i w jaki sposób można zorganizować dzieciom czas?

 / Fot. PartyKiosk.plNa początku warto zaprosić znajomych z dziećmi, najlepiej, by wiek pociech był zbliżony, aby przygotować odpowiedni program zabawy. Należy pamiętać, że maluchy nie będą bawić się całą noc, dlatego trzeba przygotować przyjemne posłanie wyłożone miękkimi materacami, kocami, kolorowymi poduszkami. Możemy poprosić rodziców, żeby przynieśli dla dzieci śpiwory.

Konieczne jest udekorowanie mieszkania kolorowymi serpentynami i balonami. Nie możemy zapomnieć o specjalnym menu dla małych gości. Na przyjęciu sylwestrowym nie może zabraknąć szampana bezalkoholowego oraz pysznych przekąsek.

Przygotujmy niezwykłe kanapki z uśmiechniętymi buziami, kanapki wyglądające jak zegar wskazujący północ, deser przypominający postać z bajki lub jakieś zwierzątko. Należy pamiętać, by potrawy składały się głównie z warzyw i owoców. Mali imprezowicze powinni mieć swój odpowiednio udekorowany stolik. Ze względu na towarzystwo najmłodszych, lepiej zrezygnować z petard, a kupić dużo zimnych ogni i podać je dzieciom, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa.

Warto zastanowić się, jaki typ przyjęcia organizujemy. Możemy uprzedzić rodziców, że będzie to bal przebierańców lub piżama party. W drugim przypadku dzieci mogą być nietypowo ubrane, np. w dziwnych szlafrokach, dziewczynki z wałkami na głowach, w śmiesznych laczkach itd. Piżama party jest dobrym pomysłem z tego względu, że http://blogpartykiosk.pl/przyjecia/co-zrobic-z-dziecmi-w-sylwestra/ odbywa się w nocy i dzieci szybko pójdą spać bez grymaszenia, że nie chcą przebrać się w piżamki.

Pomysły na zabawy dla maluchów:

Dekoracja

Jedno pomieszczenie zostawiamy bez ozdób i prosimy dzieci, żeby zajęły się dekoracją. Maluchy będą się dobrze bawić przy dmuchaniu balonów, wycinaniu ozdób sylwestrowych. Tym razem rozsypywanie konfetti jest jak najbardziej wskazane.

Strój

Każdy imprezowicz powinien odpowiednio się przygotować do zabawy. Jeżeli nie jest wcześniej ustalone, że organizujemy przyjęcie, na które trzeba odpowiednio się ubrać, możemy poprosić rodziców o przyniesienie starych, kolorowych rzeczy, w które dzieci się przebiorą. Dla pociech powinno to być zaskoczeniem. Stroje połóżmy w jednym miejscu, niech to będą kolorowe, błyszczące bluzki, kamizelki, kapelusze, okulary, biżuteria. Warto też kupić farbki do malowania twarzy. Możemy również zaopatrzyć się w kolorowe spray'e do włosów. Gdy dzieci już będą gotowe, możemy rozpocząć zabawę. Wcześniej należy przygotować odpowiednią muzykę, bo bez niej przyjęcie byłoby nudne.

Orkiestra

Dzieci tworzą orkiestrę, jeden maluch dostaje gazetę, którą na znak rodzica będzie szeleścić, inny weźmie bębenek, kolejne dziecko plastikowy kubek, który na znak zdepnie, następny maluch dostanie drewnianą deskę do krojenia, w którą będzie uderzał pałeczką. Rodzic jest dyrygentem, na jego znak gra dany instrument. Wcześniej oczywiście musi być wszystko wytłumaczone i przećwiczone. Po wykonanym utworze, dzieci mogą zamieniać się instrumentami lub któreś z dzieci może być dyrygentem.

Sylwestrowa łąka

Umawiamy się z dziećmi, że na dźwięk trąbki po pokoju biegają pszczółki, machając skrzydełkami, kiedy słychać bębenki, skaczą żabki itd.

Trudny taniec

Inną znaną zabawą jest taniec w parach z balonem między głowami. Rodzic ustala z dziećmi jakiś układ choreograficzny, który dzieci muszą wykonać w parze z balonem między głowami albo mniejszą piłką, żeby było trudniej.

Postanowienie noworoczne

Dzieci mają pomyśleć o postanowieniu noworocznym, a później je narysować. Reszta imprezowiczów ma za zadnie zgadnąć, co to za postanowienie.

Kosmiczna impreza

Włączamy przygotowaną wcześniej muzykę elektroniczną w zróżnicowanym tempie. W momentach lżejszych, dzieci mają się poruszać jak kukły ze zwieszonymi głowami, ugiętymi nogami. Kiedy pojawią się dźwięki mocniejsze, dzieci poruszają się sztywno jak roboty. Dzięki takiej zabawie reguluje się napięcie mięśni dziecka.


Przygotujmy prosty układ choreograficzny dla dzieci i dorosłych. Jeśli maluchy się zmęczą, można pobawić się w kalambury. W zależności od wieku dzieci, mogą zgadywać i rysować znane im zawody, zwierzątka. Starsze poradzą sobie z rysowaniem ich ulubionych bajek. Świetnym sposobem na zabawę jest piniata w wielu kształtach – aligatora, słoneczka, truskawki. Zabawa polega na przebiciu piniaty z zasłoniętymi oczami, jeśli to się komuś uda, z jej wnętrza wypadają cukierki. Takie piniaty i inne akcesoria imprezowicza znajdziemy na stronie www.partykiosk.pl.

Niezastąpione są również różne gry planszowe. Jeśli dzieci będą chciały odpocząć, możemy im włączyć bajkę, jeśli mamy rzutnik, przyjemność oglądania będzie jeszcze większa. Warto przygotować wcześniej scenariusz zajęć, by maluchy świetnie się bawiły i w przyszłości miały piękne wspomnienia z dzieciństwa. Do zabawy mogą również dołączyć rodzice, którym także proponowany plan przyjęcia może sprawić wiele radości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.