Facebook Google+ Twitter

Sylwester za pasem. Poznaj najdziwniejsze zwyczaje

Co kraj to obyczaj... sylwestrowy. W tę jedyną i niepowtarzalną noc Niemcy, jak co roku oglądają ten sam program, Duńczycy tłuką talerze pod drzwiami sąsiadów, Amerykanie namiętnie się całują, a Chilijczycy bawią na cmentarzu.

W tę noc każdy bawi się inaczej. A jak ty spędzisz sylwestra? / Fot. parapente 1/CC 2.0Irlandia - jemioła pod poduszką

Samotne kobiety z Irlandii rozpaczliwie czekają na sylwestra, ponieważ wierzą, że właśnie ta noc może odmienić ich życie, przynosząc wielką miłość. Wiele irlandzkich kobiet 31 grudnia wkłada pod poduszkę jemiołę z nadzieją, że to przyciągnie ich przyszłego męża. W irlandzkiej kulturze uważa się również, że taki zabieg pomaga pozbyć się pecha.

Dania - dziwny wyraz sympatii

Dziwną i intrygującą duńską tradycją noworoczną jest rzucanie tłukących się naczyń pod drzwi sąsiadów. Jeszcze dziwniejsze jest to, że nie sprawia to obdarowanym smutku, ani ich nie denerwuje, a wręcz przeciwnie - sprawia przyjemność. Rodzina z najbardziej pokaźną wieżą potłuczonych talerzy, szklanek, kubków i innych naczyń uważana jest za najbardziej szczęśliwą, ponieważ to oznacza, że mają wielu lojalnych przyjaciół.

Meksyk - kontakty z zaświatami

Rozmowy z duchami są częścią meksykańskich wierzeń. Meksykanie są głęboko przekonani, że mogą porozumiewać się z duszami swoich ukochanych zmarłych. Sylwester jest w tej kulturze uważany za najlepszy czas, aby komunikować się z tymi, którzy już odeszli, a także, by przekazać im jakąś wiadomość lub poprosić o pomoc. I nie są to raczej okryte złą sławą, domowe rytuały, ale praktykowane legalnie zwyczaje. Na przykład w Taos Inn, w Nowym Meksyku, oferuje się 15 minut sesji spirytualistycznej i medytacji w zamian za 15 dolarów.

Filipiny - symbole bogactwa

Wyobraź sobie ulice pełne ludzi w ubraniach w groszki i stoły zastawione okrągłą żywnością i kształtnymi owocami. To wszystko corocznie ma miejsce na Filipinach w sylwestra. Filipińczycy wierzą, że takie rytuały przyniosą im dobrobyt. Groszki i okrągłe kształty, a także suto zastawione stoły mają zapowiadać przybytek fortuny przez ich skojarzenie z monetami i bogactwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

jak to dobrze znać angielski, ciągle mi tego brak. Co z tą "polką" na Filipinach ?
;)))))) hihihihi......

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2011 09:07

Ile to ciekawostek...5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, szczególnie te tłuczenie talerzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krótko, zwięźle i przejrzyście napisane. W dodatku temat jak najbardziej aktualny. Ciekawe kompendium. Daję 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.