Facebook Google+ Twitter

Sylwestrowa organizacja ruchu wokół pl. Wolności w Łodzi

Organizacja imprez tak wielkich, jak miejski Sylwester, wymaga zawsze poświęcenia i wprowadzenia zmian, które nierzadko utrudniają życie.

Wizualizacja sceny "Sylwestra z Dwójką" zamieszczona na stronie UM Łódź. / Fot. http://uml.lodz.pl/index.php?str=1732&id=17845Przeniesienie "Sylwestra z Dwójką" z Wrocławia do Łodzi, okazało się przedsięwzięciem kontrowersyjnym i trudnym. Kontrowersyjnym, gdyż zdecydowano o organizacji imprezy na, niezbyt reprezentacyjnym, placu Wolności i o zasłonięciu pomnika Tadeusza Kościuszki. Trudnym, gdyż wymaga kilku uciążliwych dla łodzian zmian w organizacji ruchu.

Już jutro drogowcy odetną dojazd do placu z każdej strony. Znaki zakazu staną na skrzyżowaniach: ul. Piotrkowskiej z ulicami Próchnika i Rewolucji 1905r., ul. Pomorskiej z ul. Wschodnią, ul. Nowomiejskiej z ulicami Ogrodową i Północną, oraz ul. Legionów z ul. Zachodnią. Do zamkniętej strefy wjazd będą mieli jedynie jej mieszkańcy, dostawcy i służby miejskie.

Zamknięte wjazdy w ulice otaczające pl. Wolności. / Fot. Anna KorzonW związku z imprezą swoje trasy zmienią linie: 46, 46A, 46bus, A, 59, 78 i Z3. Autobusy (A, 59, 78, Z3, 46bus) wrócą na trasy już 2 stycznia, tramwaje zaś (46 i 46A), ze względu na demontaż sieci trakcyjnej, będą jeździć zmienionymi trasami aż do odwołania.

Postój taksówek przeniesiono z pl. Wolności na parking przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej z ul. Wschodnią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.12.2009 18:44

Nie będę w Łodzi, ale to bardzo ważna informacja. Pozdrawiam odświętnie! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.