Facebook Google+ Twitter

Sylwestrowe niebezpieczeństwa - niezbędnik imprezowicza

Huczna zabawa do białego rana, strumienie szampana, które uderzają do głowy i mnóstwo niebezpieczeństw na każdym kroku, to ciemna strona noworocznych szaleństw. Powinniśmy być rozważni, ale czy wiemy na co musimy szczególnie zwrócić uwagę?

Dla wszystkich, którzy chcą uniknąć nie tylko sylwestrowego kaca, ale też innych kłopotów czyhających na ulicach, czy w klubach, przygotowałem niezbędnik. Nie sugeruję żeby świętować według ściśle określonych reguł, bo odbierze nam to prawdziwą przyjemność. Powinniśmy świętować ze zdrowym rozsądkiem - to pierwsza zasada.

Złodziej nie świętuje!


W zeszłym roku w Jeleniej Górze doszło do kradzieży. W jednym z jeleniogórskich lokali podczas zabawy sylwestrowej nieświadomi niczego goście tracili swoje telefony i portfele. Wartość skradzionych fantów sięgnęła 3500 zł, a przestępcy groziła kara 5 lat pozbawienia wolności. Policji na szczęście udało się ująć sprawcę.

Wiele zorganizowanych grup przestępczych podczas nocy sylwestrowej zbiera niemałe żniwa. Już kilka tygodni przed szampańską nocą obserwatorzy zbierają informacje i namierzają potencjalne cele - opuszczone domy lub mieszkania. Zaraz po wyjeździe właścicieli rozpoczyna się seria włamań. Przestępcy wiedzą jak, co, gdzie i kiedy ukraść. Nie wchodzą na ślepo, mają ściśle określone przedmioty, które są najwartościowsze. Bieda tym, którzy nie mają czujnych sąsiadów, systemów alarmowych czy solidnych krat w oknach. Czasami nie wystarcza i najnowocześniejszy system, bo na niektórych złodziei nie ma metody.

Spróbujmy zrobić to co w naszej mocy:
- zadbać o system alarmowy,
- poprosić sąsiadów, aby zerknęli na nasz dobytek,
- nie obnosić się z informacjami o naszej nieobecności,
- nie chwalmy się swoim dobytkiem,
- zapytajmy rodzinę, może ktoś zechce przenieść się do naszego mieszkania na czas naszej nieobecności.

Bądźmy przebiegli i zastanówmy się nad tym wcześniej, przechytrzmy złodziei i bawmy się spokojnie bez obawy, że złodzieje w sylwestrową noc przechytrzą nas.

(Nie)bezpieczna zabawa ogniem


Sylwestrowa noc nie obędzie się bez świetlnych iluminacji. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia odpalimy tony materiałów pirotechnicznych, lecz nie wszyscy zrobią to z należytą ostrożnością. Konsekwencją niewłaściwej zabawy fajerwerkami może być nie tylko mokre łóżko, ale i zagrożenie zdrowia i życia, naszego i innych osób. W zeszłym roku tylko w ciągu pierwszych 15 min, warszawscy strażacy odnotowali aż 15 zgłoszeń dotyczących pożarów, wszystkie wywołane przez noworoczne sztuczne ognie. Musimy pamiętać, że z materiałami wybuchowymi nie ma żartów i nawet najmniejszy ładunek może być przyczyną tragedii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.