Facebook Google+ Twitter

Sylwestrowy bilans: 240 pożarów, 4 ofiary i 15 rannych

Sylwestrowa noc okazała się bardzo pracowita dla strażaków oraz pozostałych służb "interwencyjnych". Do godz. 6.00 w Polsce wybuchło 240 pożarów. Życie straciły 4 osoby, a 15 zostało rannych.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Paweł CzarnyPonad 1000 interwencji, z czego 240 stanowiły pożary - taki bilans zanotowała Państwowa Straż Pożarna w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Na Podkarpaciu w miejscowości Ostrów, zapalił się dom jednorodzinny. Mimo interwencji strażaków, nie udało się uratować trzech osób (w tym dziecka). Trzy kolejne osoby zostały ranne - informuje wprost.pl

Wszystko prze głupotę?

- Wiele tych interwencji to efekt źle odpalonych petard - tłumaczył rzecznik komendanta głównego PSP, Paweł Frątczak. Jak co roku, większość incydentów była spowodowana ludzką bezmyślnością albo brakiem znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa przy odpalaniu różnego rodzaju petard.

- W większości były to niewielkie pożary dachów, balkonów, śmietników, które udawało się szybko ugasić. Przykładowo tylko w Warszawie strażacy gasili 30 pożarów, większość właśnie w nocy - dodał Frątczak.

Niespokojnie również na drogach

29 ofiar i ponad 100 osób rannych - to z kolei podsumowanie wypadków drogowych sylwestrowego weekendu. Policjanci zatrzymali także wielu nietrzeźwych kierowców. - Mieliśmy blisko 250 nietrzeźwych kierujących. Co ciekawe, z tego 140 rowerzystów - powiedział tvn24.pl Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Smutne statystyki. 29 ofiar i ponad 100 osób rannych to sporo za dużo! Głupota, ale nie tylko.
Nie polecam mojego art. "Kara dla społeczeństwa".
Jeden z komentatorów nazwał rzecz po imieniu... pisząc o jeleniu.
Niczego nie zmienimy jeżeli nie będzie kar dla piratów drogowych porównywalnych z karami w innych bardziej cywilizowanych społeczeństwach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.