Facebook Google+ Twitter

Sylwetka Agnieszki Radwańskiej - najlepszej tenisistki

Dziś prezentujemy sylwetkę znakomitej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej.

 / Fot. EPA/RHONA WISEAgnieszka Radwańska została sportsmenką nie przez przypadek. W jej rodzinie istnieją bowiem tradycje sportowe. Jej dziadek był hokeistą, ojciec - znakomity trener i tenisista, a również łyżwiarz figurowy. W tenisa gra również młodsza siostra Agnieszki Urszula. Obie siostry grają często razem w turniejach deblowych. Urodziła się ona w Krakowie, ale swą przygodę z tenisem rozpoczęła w Niemczech. Była wtedy
młodziutką osóbką, miała zaledwie 4 latka. Jej pierwszym trenerem, tym, który wychował prawdziwy diament był Robert Radwański, jej ojciec. W tym momencie Agnieszce Radwańskiej najwyraźniej były potrzebne zmiany. Bowiem jej szkoleniem zajmuje się Tomasz Wiktorowski. To pewnie było trafne posunięcie, umie on świetnie zmobilizować zawodniczkę do walki i dać wsparcie podczas meczu, co już wielokrotnie obserwowaliśmy.

Odkąd został przyjęty Wiktorowski Agnieszka zdecydowanie poprawiła technikę gry, a przede wszystkim własny serwis. Agnieszka pnie się w hierarchii rankingu. Był nawet taki czas, gdy była drugą rakietą świata. Była ona również w finale Wimbledonu gdzie grała z Sereną Williams. Mecz przegrała, ale dojście do finału było olbrzymim osiągnięciem i dumą dla nas. Rok 2012 był dla nas bardzo udany, a to za sprawą najlepszej polskiej tenisistki. Agnieszka wygrała 3 turnieje i z niemałymi nadziejami jechała na IO do Londynu. Była ona również chorążym polskiej reprezentacji. Igrzyska nie toczyły się po naszej myśli. Polka w singlu odpadła już w pierwszej rundzie i nie była w stanie powstrzymać Julii Georges. W deblu również szybko pożegnała się wraz z siostrą z turniejem. Pozostała jedynie nadzieja w mikście. Jednak i w tej konkurencji Polka wraz ze swym parterem w turnieju Marcinem Matkowskim odpadli. Wzbudziło to wiele kontrowersji. Zwłaszcza po wypowiedzianym zdaniu do polskich dziennikarzy, że IO wcale nie są najważniejsze.

To wtedy zaczęła się wielka krytyka. Pewnie niesłuszna bo przecież nie możemy od każdego sportowca oczekiwać ciągłych zwycięstw. Agnieszka Radwańska po tylu falach krytyki na facebooku napisała iż jej marzeniem jest medal olimpijski i będzie robiła wszystko by zdobyć go, ale za 4 lata. Agnieszka Radwańska na pewno jest naszą najlepszą tenisistką i to dzięki niej możemy z radością oglądać mecze. Na pewno z roku na rok będzie się poprawiała. I jeszcze nie jedną zagrywką nas zaskoczy. Może w tej decydującej fazie, w IO. Niemniej jednak każdy mecz z udziałem Polki jest pełen emocji. I na pewno tych emocji z każdym rokiem będzie coraz więcej i może doczekamy się tego medalu olimpijskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.