Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3863 miejsce

Symbole okultystyczne - pierścień Atlantów

Pierścienie Atlantów pojawiły się jako symbole okultystyczne i amulety stosunkowo niedawno. Wielu ezoteryków przypisuje im szczególne właściwości ochronne przed złą energią, agresją, nieszczęśliwymi wypadkami.

O pierścieniu Atlantów pisał w 1972 roku Roger de Lafforest. W książce "Domy, które zabijają" umieścił fotografię pierścienia oraz jego opis.

Pierścień Atlantów / graf. Artur Hampel / Fot. Artur HampelRzekomym znalazcą pierścienia w roku 1860, był francuski egiptolog markiz d'Agrain, który natrafił na ów amulet w Dolinie Królów, podczas prowadzenia prac archeologicznych. Zdjęcie, które umieścił w książce, przedstawia kamionkową biżuterię ozdobioną symbolami nie związanymi ze starożytnym Egiptem, stąd jego pochodzenie przypisano mieszkańcom Atlantydy.

Symbole okultystyczne - swastyka

Pierścienie Atlantów pojawiły się jako symbole okultystyczne i amulety stosunkowo niedawno. Wielu ezoteryków przypisuje im szczególne właściwości ochronne przed złą energią, agresją, nieszczęśliwymi wypadkami. Wieli ludzi, na różnych forach internetowych opisuje albo rewelacyjne właściwości amuletu, albo też skarży się, że zostali opętani przez złe moce i oddalili od wiary. Jeszcze inni starają się radzić innym, jak rozsądnie korzystać z tego amuletu.

Niektórzy zdolni są wydać spore sumy, by tylko mieć go od "właściwego" producenta.

Mówi się nawet, że kolebką pierścienia Atlantów jest Polska. Jeden ze znanych producentów biżuterii okultystycznej i ezoterycznej miał podobno wymyślić całą historię w celach marketingowych. Nie potrzeba było wiele czasu, by rozpowszechniła się ona bardzo szybko. Właściwie spreparowana, trafiła na podatny grunt ludzkich pragnień. Ostatecznie nie wiadomo, czy kiedykolwiek się dowiemy, skąd wzięła się sława pierścienia Atlantów i kto jest protoplastą przypisującym mu magiczne właściwości.

W czasach dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego i nowych technologii z jednej strony, a drugiej zaś silnych nurtów religijnych wydawać by się mogło, że ludzkość ma już wszystko, czego mogłaby tylko zapragnąć. Jednak jak widać, cały czas ludzie poszukują szczęścia nawet w tak wątpliwych symbolach jak Pierścień Atlantów.

Czy obcowanie ze znakami okultystycznymi jest bezpieczne? Czy znaki, symbole, biżuteria mogą mieć wpływ na nasze decyzje, które podejmujemy codziennie?

Symbole okultystyczne - pentagram

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.