Facebook Google+ Twitter

Sympozjum o terapii dzieci i młodzieży z autyzmem w Sopocie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-20 23:06

14 października 2012 roku Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka zaprasza na VI Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, które odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie.

14 października 2012 roku Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka zaprasza na VI Międzynarodowe Sympozjum Naukowe, które odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie. / Fot. iwrdWykorzystanie technik uczenia stosowanej analizy zachowania do kształtowania umiejętności deficytowych u dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju to temat przewodni zbliżającego się VI Międzynarodowego Sympozjum Naukowego w Sopocie.

Dzieci z autyzmem charakteryzuje zaburzony rozwój mowy. Mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z otoczeniem, nie potrafią się bawić, żyją w swoim własnym świecie. Celem sympozjum jest zapoznanie uczestników z szerokim repertuarem technik uczenia stosowanej analizy zachowania, które mogą być wykorzystywane podczas terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju w różnych środowiskach, np. w przedszkolu, szkole i w domu.

Podczas sympozjum światowej sławy specjaliści dr Patricia Krantz i dr Lynn McClannahan przedstawią różnorodne techniki wykorzystywane w Princeton Child Development Institute w USA podczas pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi z autyzmem. Zastosowanie technik uczenia stosowanej analizy zachowania w terapii dzieci i młodzieży z autyzmem przedstawi również IWRD oraz ośrodki z nim współpracujące. Sympozjum będzie tłumaczone symultanicznie.

Więcej informacji, program sympozjum oraz zapisy na stronie internetowej Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.