Facebook Google+ Twitter

Syn byłego premiera pozwie Rutkowskiego

Andrzej Jaroszewicz został dziś uniewinniony przez łódzki sąd okręgowy z zarzutu wymuszenia 150 tys. euro od byłego wspólnika. Był zatrzymany przez Krzysztofa Rutkowskiego przed kamerami telewizji TVN. Zapowiada, że będzie domagał się odszkodowania.

Dzisiejszy wyrok sądu jest prawomocny. Jak podaje Tok Fm, Jaroszewicz został oczyszczony z zarzutów. W 2005 r. został zatrzymany przez Krzysztofa Rutkowskiego i jego ludzi, co sfilmowała telewizja TVN, która emitowała wtedy serial "Detektyw".

Proces w sprawie Jaroszewicza trwał od 2006 r. On i Albert B. zostali oskarżeni o to, że groźbami próbowali wymusić 150 tys. euro od jednego z łódzkich biznesmenów. Mieli w zamian za to ułatwić mu udzielenie kredytu na kwotę 5,5 mln euro w banku w Austrii. Śledczy stwierdzili jednak, że nawet nie próbowali uzyskać tej pożyczki.

W 2004 r. Andrzej Jaroszewicz i pokrzywdzony biznesmen próbowali założyć spółkę w celu zbudowania spalarni szkodliwych odpadów w Zgierzu. Udziałowcem miał być Chorwat, Albert B.

Według prokuratury, nie podpisano żadnej umowy, a od czerwca 2005 r. Jaroszewicz i Albert B. żądali od pokrzywdzonego zapłaty 150 tys. euro. Niedługo potem mieli wynająć Rosjan, aby ci grozili przedsiębiorcy zamachem na jego zdrowie i życie. Jaroszewiczowi i Chorwatowi groziło do 10 lat więzienia.

Zostali jednak uniewinnieni i teraz planują pozwać Rutkowskiego i telewizję TVN. - Ludzie Rutkowskiego wyskoczyli nagle ze stojącego w pobliżu samochodu, zaczęli strzelać, rzucili petardę hukową - mówił Jaroszewicz. - Wpadli do ogródka, zrzucili nas z krzeseł i związali.

Mec. Zbigniew Wędzina, obrońca oskarżonych zapowiada, że "pozew będzie bardzo szybko". Chcą odszkodowania "za poturbowanie ich, pozbawienie wolności".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

tom
  • tom
  • 08.03.2012 13:12

ten dziad dziala jak rewolwerowiec na DZIKIM ZACHODZIE,,,,,cel uświęca środki...co to kur....wa...prywatne państwo..

Komentarz został ukrytyrozwiń
dominique
  • dominique
  • 07.03.2012 16:40

Czas to najwyższy żeby ktoś dał mocno po jajach temu hochsztaplerowi uchodzącemu za detektywa. Dawny zomowiec robi za detektywa ! Kpina historii. Zdumiewające jest to, jak daleko można zajść bezkarnie będąc bezczelnym i bez odrobiny ambicji. Jaroszewicz owszem wyruchał panienkę to tu to tam, ale nie oszukiwał i nie wyłudzał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 07.03.2012 05:19

smutne ale prawdziwe,bogaty ma się czym podzielić z 'niezawisłym' sądem,co do synalka to niech się wypowiedzą niektóre kobiety z którymi się zabawiał z kolesiami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 06.03.2012 21:27

W Polsce sądy skazują tylko biedaków,pijaków i nierozgarniętych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.