Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8332 miejsce

Syndrom autostradowy zabił profesora Bronisława Geremka

  • Źródło: Głos Wielkopolski
  • Data dodania: 2008-08-20 11:15

Profesor Bronisław Geremek zginął przez własny błąd wywołany tak zwanym syndromem autostradowym - tak twierdzą eksperci od rekonstrukcji wypadków samochodowych. Tymczasem, jak wynika z naszych informacji, prokuratura za wszelką cenę nie chce obarczyć europosła winą za to spowodowanie zdarzenie.

Polityk chciał w ostatniej chwili zjechać na swój pas. Było już za późno. / Fot. A. Szozda/POLSKA- Jeśli ktoś przejechał kilkaset kilometrów autostradą, to po zjechaniu z niej czuje się jeszcze, jakby nią podróżował - opowiada Jerzy Hyżorek, biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków samochodowych. - Takiego kierowcę charakteryzuje znacznie szybsza jazda, a także częste wyprzedzanie wolniej jadących pojazdów. I tak było w przypadku profesora. Byłem na miejscu wypadku. Ślady jednoznacznie wskazują, że kierowca mercedesa nie znajdował się na swoim pasie - dodaje ekspert.

Wersję o tym, że mercedes nie jechał prawym pasem potwierdza też świadek zdarzenia z Niemiec. Jurgen Zuckermann jechał bezpośrednio za fiatem ducato, w który uderzył pojazd kierowany przez profesora Geremka. Prokuratura chce przesłuchać Niemca, ale na razie nie może go odnaleźć.

W podobnym tonie, jak Zuckermann, wypowiadają się inne osoby związane ze sprawą. - Oglądałem auto profesora. Eurodeputowany próbował w ostatniej chwili wrócić na swój pas. Ale nie zdążył. Jego jazda wynikała zapewne z tego, że wcześniej długo jechał autostradą. Dlatego moim zdaniem najprawdopodobniej przyczyną wypadku był syndrom autostradowy - mówi anonimowo poznański biegły od rekonstrukcji wypadków drogowych.
Czy tak rzeczywiście było? Na to pytanie mają teraz odpowiedzieć specjaliści z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych. To im ma zostać zlecone zrekonstruowanie wypadku z 13 lipca.


Cały artykuł przeczytasz na stronach serwisu polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ bardzo ciekawe dywagacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.