Facebook Google+ Twitter

Syndrom dziury

Dziura jaka jest, każdy widzi. Problem w tym, że na świecie są miliony dziur, każda z nich inna i różną funkcję pełniąca.

Na pierwszy rzut oka trudno o bardziej bzdurny temat. Wydaje się super banałem, protezą artykułu. Tymczasem, wystarczy na chwilę się weń zagłębić, by odkryć, że to nie żarty, bo tuż obok nas istnieje realny świat dziur wszelakich, a raczej całe ich mocarstwo. Środowisko dziur zintegrowało się zupełnie z istniejącym wszechświatem, wtopiło we wszelkie możliwe struktury żywe i nieożywione. Ekspansja poszła dalej. Gdy istota zwana człowiekiem zeszła w końcu z drzewa i zaczęła abstrakcyjnie myśleć, dziury dotarły do jego umysłu.

Świat dziur


Współcześnie, trudno sobie wyobrazić świat pozbawiony dziur i otworów. Wystarczy wspomnieć kolejne komisje sejmowe, które często słyszały o dziurze w pamięci u przesłuchiwanych polityków. Inni politycy traktują uprawianie polityki jak jedno pasmo poszukiwań dziury w całym, zwanej również bardziej prosto hakiem. Słyszymy o skandalicznych dziurach budżetowych, tym groźniejszych, bo trafiających nawet do naszych rodzinnych finansów. Sporą popularność zdobyła dziura ozonowa, o której dużo pisano, ale chyba nikt gołym okiem jej nie widział.

Gdy mrozy puszczają, na światło dzienne wychodzą popularne i banalne dziury w jezdni. Co roku odżywają niczym Feniks z popiołu, a raczej spod asfaltu. Ich przebieg życiowy wciąż owiany jest tajemnicą. Naukowcy dotąd spierają się o moment i przyczynę narodzin kolejnych generacji dziur w jezdni. To znaczy, twierdzą, że wiedzą, ale nic nie mogą poradzić. A owe dziury mnożą się na potęgę i nie ma na nie silnych. Są bardzo rodzinne, gdyż starają się trzymać razem. Gdy urodzi się jedna, zaraz tuż obok wyrastają (dziwne określenie) następne.

Istnieją również dziury w ziemi. W roku 1970 powstał nawet polski film fabularny pod takim tytułem. Za największa dziurę w ziemi uważa się kopalnię diamentów w miasteczku Mirnyj na Syberii (link).

Dziury na co dzień


W codziennym życiu również mamy pełno dziur, począwszy np. od poczciwego wiercenia dziury w brzuchu (najczęściej przez marudzące żony), dziury w serze, dziurę w zębie, dziury w nosie, dziurę w ścianie, po dziurę w bucie. Każda ma swoje miejsce i czas. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, trzeba również uznać ich wielką rolę w procesie prokreacji.
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:BlackHole.jpg&filetimestamp=20050112063726 / Fot. Wikipedia
Apeluję do czytelników, by widząc jakiekolwiek dziury, zawczasu pomyśleli o nich w taki refleksyjno-filozoficzny sposób. Pamiętajmy bowiem, że - według niektórych przepowiedni - byt naszego Układu Słonecznego, planety Ziemi i wszystkich dziur ma się nagle zakończyć, wchłonięciem przez jedną jedyną, acz ogromną Czarna Dziurę. A wówczas szansę na jakąkolwiek refleksję widzę w czarnych barwach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nam powyższe dziury nie straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.03.2010 20:47

Dziura budżetowa, co ją wchłonie? Czyj kapitał? Czy mamy jeszcze czas, na jakąkolwiek refleksję?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziurawy temat, a tekst taki jednolity.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.