Facebook Google+ Twitter

Syntezator mowy z Polski wciąż na szczycie

W międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge w Edynburgu syntezator mowy IVONA kolejny raz zebrał najwyższe noty, pokonując rywali.

Konkurencja była duża. Wśród rywali polskiego programu znaleźli się tacy technologiczni giganci jak IBM, Microsoft, Nokia czy Toshiba. Zadaniem uczestników było przekształcenie tekstu wypowiadanego przez profesjonalnego lektora na odpowiednik stworzony przez syntezator. Wśród kilkuset zdań znalazło się kilka skomplikowanych konstrukcji językowych, z którymi poradzić musiały sobie zgłoszone syntezatory. Test oceniało kilkuset ekspertów.

Ogłoszone wyniki okazały się szczęśliwe dla ekipy z Polski. Nasz rodzimy syntezator już po raz trzeci zebrał najwyższe noty. Wcześniej wygrywał w 2006 i w 2007 roku - w 2008 nie brał udziału w konkursie.

Sukces IVONY cieszy Łukasz Osowskiego, Prezesa Zarządu IVO Software, który podkreśla, że z ich produktu korzysta coraz więcej ludzi, używając go jako lektora do filmów, internetu i książek - Nie spoczywamy na laurach po tegorocznym Blizzard Challenge. Już wkrótce przedstawimy zupełnie nowe głosy brytyjskie, które zrewolucjonizują rynek - dodaje.

Źródło: www.chip.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.