Facebook Google+ Twitter

Sypiając ze smokiem

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na spotkanie z dr. Tomaszem Kamińskim, autorem książki „Sypiając ze smokiem, Polityka Unii Europejskiej wobec Chin”.

 / Fot. IKSpotkanie odbędzie się w piątek 20 listopada o godz. 18:00 w sali Malinowej w Instytucie Konfucjusza.

Stosunki europejsko-chińskie nigdy nie były tak bliskie, ale też nigdy nie były tak trudne. Potężniejące z każdym rokiem państwo kusi atrakcyjnymi możliwościami współpracy, stanowiąc jednak coraz większe zagrożenie dla interesów europejskich w świecie. „Chiński smok" jest asertywny, głośno wyraża swoje opinie, a co najgorsze ­ Unia Europejska utraciła nad nim swoją przewagę oraz możliwości skutecznego wpływania na jego zachowanie. Brakuje jej do tego instrumentów, politycznej siły, a przede wszystkim wizji. Dlaczego tak się stało? Jak przeformułować założenia polityki unijnej wobec Chin? Czy w tym trudnym związku z „chińskim smokiem" jesteśmy skazani na porażkę?
Dr Tomasz Kamiński, adiunkt w Zakładzie Azji Wschodniej, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Europeista, którego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki zagranicznej Unii Europejskiej, relacji UE-Chiny oraz państwowych funduszy majątkowych. Stały współpracownik czasopisma „Liberté!".
Spotkanie poprowadzi dr Michał Lubina (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ).
Wstęp wolny!

Czas: 20 listopada, godz. 18:00.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.